Bez iznenađenja u crnogorskom derbiju: Budućnost slavila u Baru

Crnogorski šampion u 2. kolu Admiralbet ABA lige bolji od Mornara u "Topolici" - 87:61

29656 pregleda 100 reakcija 22 komentar(a)
Mekinli Rajt, Foto: Mornar - Barsko zlato / Media PRO

U crnogorskom košarkaškom derbiju, u drugom kolu Admiralbet ABA lige, nije bilo iznenađenja - Budućnost Voli je večeras u Baru savladala Mornar (87:61) i sedmi put zaredom pobijedila rivala u regionalnom takmičenju.

Budućnost je vodila od početka utakmice, u drugoj četvrtini imala 13 poena prednosti, a pitanje pobjednika riješila dobrim ulaskom u četvrtu četvrtinu kada je u odbrani uzela nekoliko lopti, a u napadu vezala osam poena i stigla do plus 17 (69:52).

Na startu utakmice Budućnost je vezala pet poena (Joan Makundu dva, Brendon Pol tri) i povela 7:2, da bi krajem prve i početkom druge četvrtine uslijedila serija 10:0 i prednost Podgoričana od 13 razlike (28:15).

Mornar je tada oko dva minuta bio bez koša, ali je pronašao ritam, vezao 11 poena i prišao na minus dva - 28:26. Seriju je prekinuo Mekinli Rajt, da bi poslije trojke Pola, tim Petra Mijovića otišao na plus 10 (39:29). Rajt je odigrao odlično prvo poluvrijeme i u tom dijelu postigao 14 poena, uz samo jedan promašaj iz igre.

U trećoj četvrtini domaća ekipa je posljednji put zaprijetila. Budućnost je poslije još jedne trojke Pola povela 54:43, ali su onda Nemanja Vranješ i Antabija Voler takođe bili precizni za tri, pa je ekipa Mihaila Pavićevića prišla na 54:49. Uslijedila je nova serija Budućnosti (7:0 i vođstvo 61:49), a onda i odlično otvaranje četvrte četvrtine kada je sve riješeno. Do kraja utakmice prednost je išla i do 27 poena. Mornar je u posljednjoj četvrtini postigao samo dva poena iz igre, a precizan je bio Aleks Gavrilović.

Mornar

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Rajt sa 16 poena (6/7 iz igre). Pol i Flečer Megi su meč završili sa po 12, Makundu sa 11, a Džakori Vilijams i Petar Popović sa po 10 poena.

Kod Mornara je najefikasniji bio Gavrilović sa 14 poena. Marko Kovačević je imao 13, Milić Starovlah je ubacio 11, a Nemanja Vranješ 10 poena.

Budućnost u narednom kolu ABA lige dočekuje Krku, dok Mornar gostuje Zadru.

MORNAR BARSKO ZLATO - BUDUĆNOST VOLI 61:87 (15:20, 21:24, 16:17, 9:26)

Bar - SC "Topolica". Gledalaca: 1.423. Sudije: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Igor Dragojević (Crna Gora) i Radoš Savović (Crna Gora).

Mornar: Džonson, Starovlah 11 (8-5), KOVAČEVIĆ 13 (6-6), Mavijen, Miković 4 (2-0), VOLER 5, GAVRILOVIĆ 14 (6-3), Jovanović 4 (3-2), VRANJEŠ 10 (2-2), Peković, MAREJ, Radetić.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ, Ilić 2, Megi 12 (1-1), Ros 6 (1-0), Slavković, MAKUNDU 11, Grbović, DŽONS 8, Vilijams 10, RAJT 16 (5-3), Popović 10, POL 12.