Galatasaraj dva od dva, prvi poraz Mursije, treći Unikahe

Dobar početak sezone Zvezdana Mitrovića u Turskoj

4985 pregleda 0 komentar(a)
Košarkaši Galatasaraja, Foto: Twitter.com/GSBasketbol

Košarkaši Galatasaraja upisali su i drugu pobjedu u Superligi Turske - tim Zvezdana Mitrovića danas je na domaćem terenu savladao Manisu 85:81.

Galatasaraj je u prvoj četvrtini imao minus 13 (19:6), a u drugoj je napravio seriju 7:0, prišao na četiri poena zaostatka (25:21), onda je, nakon nove serije (8:0), stigao do prvog vođstva na utakmici - 33:30.

Na poluvremenu je bilo plus sedam za ekipu sa Bosfora (40:33), a tokom posljednjeg perioda i osam razlike (68:60). To nije bilo dovoljno za miran finiš - Manisa je napravila seriju 8:0 i stigla do novog vođstva (72:71), ali je Galata odgovorila istom mjerom, vezala osam poena (79:72) i stigla do druge pobjede.

Najefikasniji je bio Kori Volden sa 15 poena. Miralem Halilović je imao po 12 poena i skokova, a Džona Radebou 11 poena i osam skokova.

Domaće prvenstvo je nastavljeno i u Španiji, a danas su na terenu bili Nemanja Radović i Kendrik Peri.

Radovićeva Mursija je u 4. kolu Endesa lige pretrpjela prvi poraz u sezoni - bolji je bio Bilbao, koji je slavio 77:68.

Radović je meč završio sa pet poena i dva skoka, a na terenu je bio nešto više od 12 minuta. Najefikasniji kod Mursije bio je Simon Birgander sa 15 poena i 11 skokova.

U domaćoj ekipi se istakao Kilija-Džons sa 18 poena.

A Unikaha je pretrpjela i treći poraz zaredom. Ovog puta je bolja bila Gran Kanarija koja je slavila 76:69.

Kendrik Peri je utakmicu završio sa 12 poena, tri asistencije i jednim skokom.