Pobjeda uz oscilacije: Budućnost čuva maksimalan učinak

"Plavi" u "Morači" bolji od Krke (82:69) u trećem kolu AdmiralBet ABA lige

23440 pregleda 50 reakcija 4 komentar(a)

Nije bilo mnogo problema za Budućnost Voli na putu ka trećoj pobjedi u AdmiralBet ABA ligi, ali trener Petar Mijović sigurno neće biti zadovoljan nakon previše oscilacija u igri.

Sada je u "Morači" savladana Krka (82:69), Podgoričani guraju onako kako su i očekivali - ovo im treći ubjedljiv trijumf u regionalnom takmičenju, nakon što su bili sigurni i u duelima sa Zadrom i Mornarom.

"Plavi" su kontrolisali stvari protiv ekipe koja je prije šest izgubila 40 razlike od Partizana u Novom Mestu i koja je večeras imala nekoliko reakcija kada je izgledalo da Budućnost rutinski odrađuje posao.

Prva je bila u finišu druge četvrtine kada je serijom 7:0 došla do minus 11 na velikom odmoru (45:34), a druga u trećem periodu kada je Budućnost povela 60:45, a onda dozvolila da protivnik priđe na 60:52.

Niz slovenačkog sastava je prvo prekinuo Vladimir Mihailović sa linije slobodnih bacanja, onda i Petar Popović trojkom za 64:53, ali pred posljednjih 10 minuta je Krka imala aktivan rezultat - bilo je samo plus sedam (64:57) u korist crnogorskog šampiona.

Odbrana treba da bude zaštitni znak ove Budućnosti, ona je i odradila posao kada je postalo jasno da Krka može ozbiljno da ugrozi trijumf, jer je donijela priličan broj lakih poena koji su u posljednjih 10 minuta odbili nalet protivnika.

Tačka na meč je stavljena četiri minuta prije kraja kada je Joan Makundu pogodio trojku za 74:63 i definitivno ugasio nadu Krke da može da izbjegne drugi poraz.

U podgoričkom timu je najefikasniji bio Mekinli Rajt sa 17 poena, Makundu je postigao 13, Brendon Pol 11...

BUDUĆNOST VOLI - KRKA 82:69 (24:20, 21:14, 19:23, 18:12)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 1.200. Sudije: Uroš Nikolić (Srbija), Uroš Obrknežević (Srbija), Luka Kardum (Hrvatska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 3 (2-1), Ilić, Megi 6 (1-1), Ros 5, Slavković 3, MAKUNDU 13 (6-3), Grbović 4 (4-4), Jagodić Kuridža 3 (1-1), VILIJAMS 10, RAJT 17 (4-3), Popović 7, POL 11.

Krka: HAMILTON 9 (6-3), STERGAR 17 (6-4), Bobnar, CERKVENIK 13 (7-4), Kazins, Jurković 2 (1-0), ŠPAN 9 (2-1), Škedelj 2, Radovanović 4, MACURA 13 (8-5).