Vilijams se razletio, Grbović X faktor, Budućnost slomila Šljonsk

Budućnost u posljednjoj četvrtini srušila poljsku ekipu - 103:89

18232 pregleda 137 reakcija 11 komentar(a)
Petar Popović na večerašnjem meču, Foto: KK Budućnost Voli

Budućnost Voli je ponovo u pobjedničkom ritmu u Evropi - poslije poraza od Turk Telekoma u Ankari prethodne srijede, crnogorski šampion je večeras, u 3. kolu Evrokupa, savladao poljski Šljonsk - 103:89.

Budućnost je početkom posljednje četvrtine napravila seriju 7:0 i otišla na 81:66, a prednost nakon toga više nije bila jednocifrena. Pitanje pobjednika riješeno je nakon trojke Flečera Megija, a tome je prethodila odlična reakcija Petra Popovića u odbrani (96:80, 4:15 do kraja meča). Crnogorski šampion je napadački odigrao dobru utakmicu, čemu svjedoče i procenti - 28/43 za dva (65,1), 12/24 za tri (50 odsto).

Budućnost je šuterski dobro otvorila utakmicu, poslije trojke Vladimira Mihailovića napravila seriju 8:0 u povela 13:6, da bi nakon poena Mekinlija Rajta crnogorski šampion prvi put stekao dvocifrenu prednost - 19:8.

Tada je uslijedio pad u igri i oscilacije, pa je poljska ekipa u finišu prve i početkom druge četvrtine napravila seriju 10:0 i poslije slobodnih bacanja Golebiovskog povela 22:21.

U tim momentima je Andrija Grbović pogodio dvije trojke zaredom, Popović je sa dobrom energijom ušao u utakmicu, pa je Budućnost na sredini druge četvrtine stekla osam poena viška - 39:31.

Andrija Grbović
Andrija Grbovićfoto: KK Budućnost Voli

Ipak, do kraja prvog poluvremena je 10. ekipa u poljskom šampionatu još u dva navrata dolazila na posjed zaostatka (41:38, 43:41), da bi se Budućnost odlijepila trojkom Joana Makundua i poenima Rajta i Popovića.

Odolijevala je poljska ekipa i u trećoj četvrtini, imala rješenja, prišla na 58:56, ali su "plavi" poslije poena Džakorija Vilijamsa stekli plus osam (66:58), a u posljednjem minutu treće četvrtine i deset razlike (74:64) kada je Ros bio precizan za tri poena.

Džakori Vilijams
Džakori Vilijamsfoto: KK Budućnost Voli

Poljska ekipa je treću četvrtinu završila poenima ali je u posljednjih deset minuta totalno zaustavljena.

Kod Budućnosti je dabl-dabl učinak imao Vilijams - 18 poena i 11 skokova. Efikasniji od njega bio je Kolbi Ros (19).

Mekinli Rajt večeras nije potrošio mnogo lopti, a postigao je 13 poena (5/7 iz igre), uz po dvije asistencije i ukradene lopte.

Odličnu ulogu imao je Grbović, koji je meč završio sa 12 poena (4/5 trojke). Dvije trojke zaredom Grbović je pogodio u drugoj četvrtini, u momentima kada je Šljons stigao do vođstva. Treću je pogodio na otvaranju posljednjeg perioda kada je Budućnost počela da lomi protivnika, a onda je trojkom odgovorio na trojku rivala i odveo "plave" na plus 15 - 84:69.

Popović je imao 13, a Makundu 12 poena. U ekipi zbog povrede nije bilo Marvina Džonsa.

BUDUĆNOST VOLI - ŠLJONSK 103:89 (21:20, 29:24, 24:20, 29:23)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 1.860 Sudije: Ana Panter (Njemačka), Are Haliko (Estonija) i Vasilis Picilkas (Grčka).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 7, Ilić 4, Megi 3, Ros 19 (6-6), Slavković, MAKUNDU 12, Grbović 12, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 18 (4-2), RAJT 13 (2-2), Popović 13 (1-1), POL 2.

Šljonsk: Grave 16 (5-5), Zebski 3 (1-1), GOLEBIOVSKI 4 (2-2), PARAHUSKI 8 (2-2), KOLENDA 5, Miletić 17 (6-4), KULVIETIS 12, Adamčak 3 (3-1), Brajant 11, NIZIOL 10 (1-1).