Partizan pao nakon produžetka u Pireju

Olimpijakos slavio protiv Partizana, Fenerbahče dobio Asvel a Žalgiris silan u Vitoriji

8066 pregleda 3 komentar(a)
Larenzakis je pogodio sve važne šuteve, Foto: twitter/euroleague

Spektakularna utakmica u dvorani "Mira i prijateljstva" u Atini završena je pobjedom Olimpijakosa nad Partizanom, i to nakon produžetka 98:94 (85:85).

Bolje su domaći ušli u utakmicu 4. kola Evrolige, ali sjajnom trećom četvrtinom (26:10) Partizan je u posljednju četvrtinu ušao sa 10 poena prednosti. Ipak, osim Kevina Pantera nije bilo rasploženog igrača u završnici i domaćin je u posljednjih šest sekundi branio pobjedu.

Ipak, Džejms Naneli je, nakon brojnih otvorenih šuteva svog tima, uz zvuk sirene pogodio trojku za produžetak.

U njemu je domaćin imao više svježine, a sa linije slobodnih bacanja Joanis Larenzakis je bio nepogrešiv (9-9), ukupno 19 poena.

Kod Partizana Zek Ledej je ubacio 18, a Panter poen manje.

Olimpijakos ima polovičan skor nakon 4. kola, po dva poraza i pobjede, a "crno-bijeli" su upisali treći poraz.

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su večeras na svom parketu Asvel sa 101:86 (16:28, 26:27, 30:15, 29:16), u meču četvrtog kola Evrolige.

Fenerbahče su do pobjede predvodili Skoti Vilbekin sa 18, Tarik Biberović sa 17, Džonatan Motli sa 15 i Marko Gudurić i Najdžel Hejs-Dejsvis sa po 14 poena.

Kod Asvela bolji od ostalih bio je Frenk Džekson sa 25 poena.

Fenerbahče je na skoru od tri pobjede poraz, a Asvel je upisao sva četiri poraza, iako je na poluvremenu vodio sa 13 poena razlike

U narednom kolu, Fenerbahče će gostovati Bajernu, dok će Asvel dočekati Virtus.

Žalgiris je slavio na gostovanju Baskoniji sa 99:82. Goasti su imali veliki broj raspoloženih šutera, najefikasniji Letonac Smits sa 21 poena, ali je Ameriakanc Manek uz 17 poenauhvatio čak 14 lopti.

Kod domaćina je Nigerijca Monekua sa 32 poena i devet skokova ispratio još samo Amerikanac Hauard sa 26.

Baskonija ima skor od pobjede i tri poraza, Žalgiris tri pobjede i poraz.