Cibona nije pokvarila planove: Budućnost odradila još jednu "malu" utakmicu

"Plavi" upisali četvrti trijumf u AdmiralBet ABA ligi (93:85)

23465 pregleda 94 reakcija 3 komentar(a)

Dvorana "Morača" je i četvrti put ove sezone ostala neosvojiva, a košarkaši Budućnost Volija su stigli do četvrte pobjede u Admiralbet ABA ligi.

Maksimalan učinak su sačuvali trijumfom nad Cibonom (93:85), pa sa vrha tabele čekaju mečeve Partizana i Crvene zvezde, koji takođe imaju sve pobjede...

"Plavi" su u nešto sporijem ritmu počeli meč, zahvaljujući Joanu Makunduu koji je brzo nanizao osam poena imali prednost, ali je Cibona svih 20 minuta prvog poluvremena stvarala probleme domaćinu i to je prije svega radila ofanzivnim skokom.

Hrvatski velikan ih je imao čak osam u prve dvije četvrtine.

Budućnost je u finišu drugog perioda dozvolila protivniku seriju 5:0 za 43:41, ali je već poslije nekoliko minuta nastavka moglo da se nasluti da će tim Petra Mijovića doći do novog uspjeha.

Makundu je atraktivnim zakucavanjem četiri minuta prije kraja 3. četvrtine donio najvećih plus 11 (55:44), potom je trojku pogodio i Flečer Megi za 60:49, prije nego je Kolbi Ros na isteku četvrtine sa više od devet metara iz trka vratio sigurnu razliku - 67:56.

"Cibosi" su na tri minuta prije kraja imali kontranapad i šansu da smanje na minus šest. Nisu to uradili, na drugoj strani je Petar Popović iskoristio slobodna bacanja za 86:76, a posljednja šansa za rivala bila je 33,6 sekundi prije kraja kada je Ivan Majcunić pogodio trojku za 91:85.

Budućnost u srijedu gostuje Klužu u 4. kolu Evrokupa.

BUDUĆNOST VOLI - CIBONA 93:85 (19:16, 24:25, 24:15, 26:29)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.120. Sudije: Milivoje Jovčić (Srbija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina), Miloš Hadžić (Srbija).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 3 (2-0), Ilić 4, Megi 8 (3-3), Ros 16 (7-7), Slavković, MAKUNDU 14, Grbović 10 (3-3), Jagodić Kuridža, VILIJAMS 6 (1-0), RAJT 16 (4-3), Popović 11 (6-6), POL 5.

Cibona: Vuković, Radovčić 5 (2-2), Perasović 8, MUSTAPIĆ 13 (2-1), PROLETA 2 (2-2), Majcunić 6 (2-1), ARANITOVIĆ 16 (6-6), STAJN 16 (5-4), BULJAN 13 (2-1), Bošnjak 6 (2-2).