SC Derbi od minus 15 do plus 15: "Studenti" bolji od Mornara

SC Derbi u četvrtom kolu Admiralbet ABA lige slavio - 94:79

14340 pregleda 11 komentar(a)
Strahinja Jovanović (Mornar) i Emir Hadžibegović (SC Derbi), Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Košarkaši Mornara odigrali su najbolji meč ove sezone u ABA ligi, vodili oko 25 minuta protiv SC Derbija, imali i 15 poena viška (57:42), ali na kraju nisu uspjeli da zabilježe prvu pobjedu u regionalnom takmičenju.

SC Derbi je večeras u 4. kolu ABA lige, u "Morači, slavio 94:79 i upisao treći trijumf.

Ekipa Andreja Žakelja je u prvoj četvrtini vodila 11:9, a onda bila u zaostatku sve do posljednjeg perioda kada je napravila mini-seriju 5:0 i stigla do novog vođstva (69:65). U posljednjoj četvrtini SC Derbi je ubacio 34 poena i na kraju imao maksimalnih 15 poena prednosti.

Na krilima Aleksa Gavrilovića, koji je ubacio devet od prvih 12 poena Mornara, Barani su dobro otvorili utakmicu i poslije serije 8:0 poveli 17:11, a nakon trojke Nemanje Vranješa i 20:13. Od tada se igralo u serijama - SC Derbi je sa sedam vezanih poena izjednačio (20:20), ali je onda Mornar odgovorio, postigao u nizu devet poena i otišao na 29:20 početkom druge četvrtine.

I na tu seriju gostujuće ekipe "studenti" su imali rješenje, prišli na minus jedan (31:30), ali je finiš prvog poluvremena obilježio Strahinja Jovanović, koji je postigao sedam poena zaredom, pa je na veliki odmor tim Mihaila Pavićevića otišao sa pet poena prednosti - 45:40.

Mornar je dobro otvorio i drugo poluvrijeme, napravio seriju 7:0 i poveo 52:40 (poeni Mareja), da bi nakon slobodnih bacanja Volera bilo maksimalnih 15 razlike (57:42, 6:38 do kraja treće četvrtine). Ali, od tog trenutka, pa do kraja treće četvrtine, SC Derbi je postigao 18, a primio pet poena, prišao na minus dva (62:60) potpuno se vratio u meč, a onda u četvrtoj četvrtini preokrenuo i stigao do pobjede.

Najefikasniji kod SC Derbija bio je Kamenjaš sa 17 poena i devet skokova. Hadžibegović je imao 15 poena i 11 skokova, a Drobnjak 10 poena.

Kod Mornara je najefikasniji bio Jovanović sa 18 poena. Gavrilović je ubacio 12, a Vranješ i Marej po 11 poena.

Mornar u narednom kolu ABA lige dočekuje Krku, a SC Derbi gostuje Cedevita-Olimpiiji. Prije toga, Mornar će u srijedu (18.30) gostovati Nimburku u 2. kolu FIBA Evropa kupa.

SC DERBI - MORNAR-BARSKO ZLATO 94:79 (20:25, 20:20, 20:17, 34:17)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 450. Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum (Hrvatska), Mario Majkić (Slovenija).

SC Derbi: Bogavac 8 (3-2), Pavlićević 11, Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 15 (5-4), Baćović 2, DOKINS 7, Drobnjak 10 (2-1), DREŽNJAK 8 (4-2), Goranović 1 (2-1), KAMENJAŠ 17 (6-5), KAPUSTA 7 (4-2), Mirković 8 (2-2).

Mornar-Barsko zlato: Džonson 3 (1-1), Starovlah, Luis 10, KOVAČEVIĆ 3, Mavijen, Miković 6, VOLER 5 (2-2), GAVRILOVIĆ 12 (4-3), Jovanović 18 (6-6), VRANJEŠ 11 (2-2), MAREJ 11 (6-3), Radetić.