Budućnost Voli na minus 15 u Klužu, Mijović isključen u 25. minutu

Trener Budućnost Volija razočaran odlukama sudija izgubio nerve sredinom 3. četvrtine na gostovanju u Rumuniji, gdje su Podgoričani doživjeli sedmi uzastopni poraz na strani u Evrokupu - 89:74

22834 pregleda 62 reakcija 33 komentar(a)
Mekinli Rajt je ubacio 21 poen, Foto: Cluj Napoca

Devet i po mjeseci Budućnost Voli je bez pobjede u gostima u Evrokupu i moraće još da je čeka. Tim Petra Mijovića poražen je od Kluža (89:74), što je sedmi uzastopni neuspjeh „plavih” van „Morače”.

U tom nizu dva puta su izgubili od Turk Telekoma, a po jednom od Promiteasa, Pariza, Trenta, Ulma i večeras u duelu sa najboljim rumunskim klubom.

Pretpostavljalo se da je gostovanje u „BT areni”, dvorani u kojoj su košarkaši Crne Gore osvojili 3. mjesto u grupi C na Eurobasketu 2017, biti prava šansa da Podgoričani konačno upišu trijumf na strani u Evropi.

Početak meča je nagovještavao da je to moguće, pogotovo što je Mekinli Rajt bio izuzetno raspoložen i brzo ubacio 10 poena, ali kako je meč odmicao, Kluž je sve više nametao svoj stil igre i kao da se samo čekalo kada će steći osjetniju razliku.

Joan Makundu zakucava loptu u koš rumunskog tima
Joan Makundu zakucava loptu u koš rumunskog timafoto: Cluj Napoca

Gosti nisu imali rješenja za drugog centra, Emanuela Kacea, koji je lako postizao poene i ofanzivnim skokovima u jednom napadu obezbijedio saigračima četiri šuta.

Najviše zahvaljujući njemu i iskusnom Hrvatu Andriji Stipanoviću, Kluž je na poluvremenu vodio 48:43, iako jedan od najboljih igrača ekipe, Brajs Džons, nije upisao ni poen za skoro 17 minuta.

Plejmejker koji je evropsku odiseju počeo u Ulcinju, a potom igrao za Borac iz Čačka i FMP, u čijem je dresu odigrao najbolji meč u AdmiralBet ABA ligi baš protiv Budućnosti, na početku 3. četvrtine je vezao sedam poena i donio svom timu plus 12 (60:48).

Neposredno prije toga, Mijović je zbog oštrih protesta nakon nekoliko grešaka sudija prvo dobio tehničku grešku. Nije se smirio, već je nastavio da delegatu viče „Sram vas bilo”, zbog čega je odmah dobio i drugu, pa je od 25. minuta ekipu vodio njegov prvi pomoćnik, Vladimir Todorović.

Kluž - Budućnost Violi

Stipanović je ubrzo donio rekordnih plus 13 (63:50), Budućnost prišla na 63:56 u 28. minutu, ali to je bilo sve. Na malo više od osam minuta do kraja, bivši igrač Mege, Adam Mokoka, pogodio je 12. trojku svog tima iz 24 pokušaja, povisio na 73:58 i praktično stavio tačku na utakmicu.

Dva minuta prije kraja, pri rezultatu 84:71, najbolje se vidjelo koliko su arbitri izgubili kontrolu nad utakmicom, jer je umalo je došlo do tuče između Džakorija Vilijamsa i Stipanovića.

Obojica su napravila dosta grube faulove i nastavili da se guraju, ali su im suđeni samo „obični” prekršaji.

Centar Budućnosti nije izdržao, već je 3,2 sekunde prije kraja udario 36-godišnjeg Mostarca i tako završio meč.

Džakori Vilijams i Andrija Stipanović
Džakori Vilijams i Andrija Stipanovićfoto: Cluj Napoca

Rajt je ubacio 21 poen, Vilijams 16 (uz 15 skokova), a Joan Makundu 14.

U pobjedničkom timu najbolji su bili Stipanović sa 18 poena, Mokoka sa 16, Patrik Ričard sa 15, dok je Džerel Edi upisao 13.

KLUŽ - BUDUĆNOST VOLI 89:74 (25:25, 23:18, 20:15, 21:16)

Kluž - „BT arena”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Šemeš (Izrael), Konstantinovs (Letonija), Tepenije (Francuska).

Kluž: GUSMAN, MEJERIS 3, Lapušte, Rošnafski, SILI 8, STIPANOVIĆ 18 (8-6), Kace 9 (7-5), Maćuka, Edi 13 (4-4), DŽONS 7 (2-2), Ričard 15 (2-1), Mokoka 16.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 2, Ilić, Megi 6, Ros 2, Slavković 2, MAKUNDU 14, Grbović, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 16 (9-4), RAJT 21 (2-2), Popović 5 (2-1), POL 6 (4-3).