Valensija lako osvojila Kaunas, Virtus pokvario Pocekov debi, PAO nadigrao Baskoniju

Španski tim slavio četvrti put u pet mečeva u Evroligi

7003 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 27.10.2023. 22:35h

Na početku sezone u Evroligi se najviše priča o Valensiji.

"Narandžasti" su do četvrte pobjede u pet kola stigli ubjedljivom partijom na jednom od najtežih terena u Evropi - deklasirali su Žalgiris u Kaunasu, konačnih 87:72 čak i ne govori u prilog tome koliko su gosti bili dominantni.

Od sredine prve četvrtine je tim Aleksa Mumbrua potpuno kontrolisao utakmicu, a u posljednjoj sekundi drugog perioda je trojkom Stefana Jovića stigao do 22 poena prednosti - 52:30.

Dominacija se nastavila i kasnije, Litvanci nikako nisu mogli da pariraju, pa je utakmica bila riješena 15 minuta prije kraja kada je Valensija stiglao do najveće razlike - plus 29 (61:32).

Valensija je jedini poraz doživjela u prošlom kolu, kada je bolji bio Anadolu Efes u Istanbulu (77:73).

Kris Džons je sa 16 koševa vodio Valensiju, 13 je dodao Džered Harper.

Najefikasniji u Žalgirisu je bio Kinan Evans sa 18.

Skor 4-1 ima i Virtus koji je pokvario debi Đanmarka Poceka na klupi Asvela.

Velikan iz Bolonje je u Vilerbanu slavio 87:84, a u uzbudljivoj završnici mu je trijumf osigurao Ajzea Kordinije poenima 11 sekundi prije kraja.

Kordinije je sa 20 koševa bio najbolji u gostujućem timu, dva manje je upisao Tornike Šengelija.

Kod Asvela se istakao Jusufa Fal sa 16...

Fenerbahče (takođe je na 4-1) je nadigrao Bajern u Minhenu u duelu koji je kontrolisao svih 40 minuta.

Bilo je 76:67 za tim Dimitrisa Itudisa uz 17 poena, te po pet uhvaćenih lopti i asistencija Skotija Vilbekina.

Drugu pobjedu je ostvario Panatinaikos - u Atini je savladao Baskoniju (95:81) i vjerovatno potpisao otkaz treneru gostiju Đoanu Penjaroji. Danima se već spekuliše da će ga u Vitoriji naslijediti crnogorski stručnjak Duško Ivanović.

PAO su vodili Kostas Mitoglu i Matijas Lesor sa po 23 poena, s tim što je Francuz imao i 14 skokova (sedam u napadu).