Budućnost pet od pet: "Plavi" u dramatičnoj završnici savladali Megu

Budućnost Voli u petom kolu Admiralbet ABA lige pobijedila Megu - 73:71

19828 pregleda 64 reakcija 24 komentar(a)
Joan Makundu, Foto: Budućnost Voli/Filip Roganović

Prvi put poslije sedam godina Budućnost Voli je na startu Admiralbet ABA lige vezala pet pobjeda - crnogorski šampion večeras je u "Morači" savladao Megu (73:71) i derbi sa Crvenom zvezdom, naredne nedjelje u Beogradu, dočekuje sa maksimalnim učinkom.

A, ukoliko "crveno-bijeli" u ponedjeljak izgube od Partizana, onda će Budućnost biti jedina neporažena ekipa na Jadranu.

Budućnost je do petog trijumfa u regionalnom takmičenju došla poslije dramatične završnice. "Plavi" su 24 sekunde prije kraja imali dva poena prednosti (73:71, poeni Mekinlija Rajta sa penala), Mega je imala napad za pobjedu, Nikola Topić je šutirao za tri poena, ali je bio neprecizan.

KK Budućnost Voli

Poslije poena Rajta sa penala, početkom treće četvrtine, Budućnost je imala maksimalnih 14 razlike (45:31). Djelovalo je tada da ekipa Petra Mijovića mirno ide ka trijumfu, naročito nakon potpune kontrole u prvom poluvremenu, tokom kojeg je prednost domaće ekipe u nekoliko navrata iznosila i 13 razlike.

Ali, Mega je pogodila tri trojke zaredom, smanjila na 47:40, a poslije poena Andrije Jelavića, 102 sekunde prije kraja treće četvrtine, prišla na samo minus tri - 53:50.

Mega je i početkom posljednjeg perioda bila na minus tri (58:55), a onda je Kolbi Ros preuzeo odgovornost. Bivši MVP italijanske lige je prvo pogodio trojku, potom je bio precizan za dva poena, a onda je asistirao Joanu Makunduu, pa je Budućnost otišla na 65:57. Ali, crnogorski šampion nije igrao tečno u napadu u tim mometima, pa je dva minuta i 40 sekundi prije kraja utakmice, poslije poena Topića, Mega drugi put povela na utakmici - 68:67.

Ušlo se tada u dramatičan finiš - Makundu je ponovo doveo Budućnost u vođstvo (69:68), a na drugoj strani je odgovorio Jelavić (70:69). Zatim je Rajt bio precizan sa penala (71:70), a Stefan Miljenović polovičan (71:71). Onda je Rajt, nakon solo prodora fauliran, pa je pogodio oba bacanja, a Topić propustio priliku da svojoj ekipi donese pobjedu.

Najbolji kod Budućnosti bio je Joan Makundu sa 18 poena i 14 skokova. Rajt je utakmicu završio sa 13 poena.

Kod Mege je najefikasniji bio Uroš Plavšić sa 13 poena. Andrija Jelavić je dodao 12, a Nikola Đurišić 11 poena.

BUDUĆNOST VOLI - MEGA 73:71 (18:13, 23:18, 17:22, 15:18)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 1.624. Sudije: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Marko Juras (Hrvatska) i Tomislav Stapić (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 4, Megi 9, Ros 9 (2-2), Slavković, MAKUNDU 18 (2-1), Grbović, Džons 2, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 8, RAJT 13 (6-6), Popović 3 (1-1), POL 7 (6-4).

Mega: Paunović, Miljenović 8 (2-1), JELAVIĆ 12 (3-2), Kobzistij, Popović, Iljasolu 10 (2-2), ĐURIŠIĆ 11 (5-2), Kovačević, Janković 2 (2-0), PLAVŠIĆ 13 (4-3), TOPIĆ 9 (5-3), MALOVEC 6.