„Studenti” još bez rješenja za Cedevita Olimpiju - od minus 18 došli do preokreta i stali

5486 pregleda 4 komentar(a)

Brojne klubove srušio je SC Derbi od ulaska u AdmiralBet ABA ligu, ali nema rješenje za Cedevita Olimpiju.

Tim Andreja Žakelja je nadoknadio minus 18, preokrenuo u posljednjoj četvrtini, ali je ipak izgubio u Ljubljani 102:93 za peti poraz od „zmajčeka“.

Domaći su od početka nametnuli svoj ritam i stalno povećavali prednost do 18. minuta, kada je Aleksander Šaškov iskoristio dva bacanja za 51:33.

„Studenti“, ipak, nisu poznati kao tim koji se olako predaje. Do poluvremena su prišli na 51:39, u 3. četvrtini na minus tri (62:59), a onda u posljednjoj potpuno vratili u meč.

Luka Bogavac je završnu dionicu otvorio trojkom, potom je Obri Dokins iskoristio tri bacanja, da bi Bogavac pogodio trojku i dodatno bacanje za 74:73.

Ni tu nije bio kraj - iza linije 6,75 je pogodio i 17-godišnji David Mirković za izjednačenje, a onda je i Vasilije Baćović zakucao za prvo vođstvo svog tima u 33. minutu (78:76).

Ispostavilo se, nažalost, da je to bilo i jedino vođstvo Podgoričana, jer je Cedevita Olimpija uzvratila serijom 9:2...

KK SC Derbi

Dokins i Mateo Drežnjak su upisalo po 18 poena, Bogavac je brojao do 12, a Kenan Kamenjaš do 11.

Kod domaćih su najbolji bili igrači sa evroligaškim iskustvom - Klemen Prepelič (23) i Jaka Blažič (21).