Noć za zaborav Vučevićevog Čikaga u rekordu karijere Zaka Lavina u Detroitu

Nikola Vučević uhvatio svega četiri lopte, nijednu u napadu a Čikago ne djeluje kao tim

11620 pregleda 1 komentar(a)
Dramond je zakucavanjem postigao svoja dva poena u lošoj igri Čikaga, Foto: REUTERS

Šuteru Čikaga Zaku Lavinu ni rekord karijere nije bio dovoljan da spriječi poraz "Bulsa" na gostovanju Detroitu - 118:112.

Lavin je postigao 51 poena, 19 od 33 iz igre, 7 od 13 za tri poena, šest od osam bacanja, imao je četiri skoka, ukradenu i tri izgubljene lopte. Ali, nijednu asistenciju!

Dvocifreni su u njegovom timu bili još samo Demar Derozan sa 20 i Nikola Vučević sa 12 poena, dvojica startera Vajt i Vilijams utakmicu su završili bez poena!

Osim trojke vedeta Čikaga, najefikasniji je sa svega pet poena bio Dosunmu.

Kod Detroita najbolji su bili Kejd Kaningem (25 poena i 10 asistencija) i Džejlen Duren (23 poena, 15 skokova, 5 asistencija).

Vučević je uz 12 poena imao četiri skoka, sve u defanzivi i asistenciju za 32 minuta na parketu. Pogodio je pet od 11 šuteva, za tri jedan od dva i precizan je bio iz jedinog slobodnog bacanja.

Odličnu noć je imao Nikola Jović uprkos porazu Majamija, jer je za 21 minut ubacio osam poena, 11 skokova i četiri asistencije. Pogodio je tri od šest šuteva, od toga dvije trojke a nije izgubio nijednu loptu.

Majami je igrao bez Džimija Batlera, a domaću Minesotuu je do pobjede vodio Naz Rid, koji je sa klupe ubacio 25 poena. Rudi Gober je uz 14 poena imao i isti broj skokova.