Mitrovićev Galatasaraj u velikom stilu slavio u derbiju: Efes ostao na minus 19

Galatasraj upisao treću pobjedu u turskoj Superligi - 95:76

4007 pregleda 1 komentar(a)
Košarkaši Galatasraja Radebau i Kabača, Foto: Twitter.com/GSBasketbol

Košarkaši Galatasaraja su u velikom stilu prekinuli niz od dva poraza u turskom šampionatu - ekipa Zvezdana Mitrovića večeras je u 5. kolu kao gost nadigrala Efes, slavila 95:76 i nekadašnjem šampionu Evrope nanijela prvi poraz u domaćoj ligi.

Poslije pet utakmica u Superligi Galata ima tri pobjede i dva poraza. Efes je na skoru 4-1.

Osim uvodnih minuta kada je Efes imao najviše tri poena prednosti, kompletna utakmica je protekla u znaku Galatasaraja.

Mitrovićev tim je u drugoj četvrtini poslije šest vezanih poena otišao na plust devet (34:25), ali je domaćin odgovorio, napravio seriju 10:2 i prišao na minus jedan (36:35). I tada je Galatasaraj imao rješenje, do odlaska na odmor napravio seriju 9:0, pa je poslije 20 minuta bilo 45:35.

U drugom poluvremenu je Efes u nekoliko navrata prilazio na minus tri, ali je svaki nalet Galatasaraj odbijao. A u posljednjoj četvrtini je na terenu bila samo Mitrovićeva ekipa, koja je u jednom momentu imala i 24 razlike (93:69).

Najefikasniji kod Galatasaraja bio je Tunčer sa 16 poena. Koksal je ubacio poen manje.

U ekipi Efesa se istakao Tajrik Džons sa 18 poena. Amerikanac je finiš meča proveo na klupi, nakon što je u jednom duelu povrijedio zglob.