Pobjeda koja se čekala: Mornar savladao Krku i upisao prvi trijumf u ABA ligi

Mornar - Krka 86:83. Krka imala napad za produžetak, ali su Kazins i Špan bili neprecizni za tri poena

11800 pregleda 46 reakcija 5 komentar(a)

Košarkaši Mornara upisali su večeras prvu pobjedu u Admiralbet ABA ligi ove sezone - ekipa Mihaila Pavićevića je u "Topolici" pobijedila Krku (86:83).

Barani su savladali direktnog konkurenta u borbi za opstanak, a do pobjede su stigli nakon velikog preokreta u posljednjoj četvrtini u kojoj su nadoknadili 10 poena minusa. Završnica je bila uzbudljiva - Krka je imala napad za produžetak, ali su Kazins i Špan bili neprecizni za tri poena.

Krka je u posljednju četvrtinu ušla sa sedam poena prednosti (71:64), a onda je trojku za plus deset (74:64) pogodio Škedelj.

Djelovalo je tada da je Krka prelomila utakmicu, ali je domaća ekpa napravila seriju 8:0, prišla na 74:72, a poslije slobodnih bacanja Nemanje Vranješa i koša Mareja povela tri razlike (79:76).

Ušlo se tada u neizvjesnu završnicu, a na ulazu u posljednji minut bilo je plus dva za Mornar (83:81). Potom je Stergar pogodio oba slobodna bacanja (83:83), a na drugoj strani je za tri poena precizan bio Marej (86:83). Do kraja je ostalo 30 sekundi, Krka je krenula u posljednji napad, ali nije uspjela da meč uvede u dodatnih pet minuta.

Krka je u prvom poluvremenu vodila 12 razlike, imala prednost u skoku, igrala dobro u napadu i tokom prvih 20 minuta ubacila 50 poena.

Početkom treće četvrtine gosti su loše šutirali, što je Mornar iskoristio, vezao osam poena i izjednačio - 52:52. Ali, u drugoj polovini treće četvrtine se razigrao Kazins, koji je u tom periodu ubacio 13 poena, pa je Krka u posljednju četvrtinu ušla sa sedam poena prednosti, ali nije uspjela da sačuva vođstvo do kraja utakmice.

Najefikasniji kod Mornara bio je Vranješ sa 21 poenom. Voler je ubacio 16, Marej 13, a Gavrilović 10 poena.

Na drugoj strani je Kazins sa 24 poena bio najefikasniji. Radovanović je meč završio sa 20 poena.

Mornar u subotu (14) igra u Zagrebu protiv Cibone.

MORNAR-BARSKO ZLATO - KRKA 86:83 (19:22, 23:28, 20:21, 24:12)

Bar - Dvorana "Topolica". Gledalaca: 642: Sudije: Ilija Belošević (Srbija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina) i Marko Mustapić (Hrvatska).

Mornar-Barsko zlato: Džonson 3, STAROVLAH 6, LUIS 2, Kovačević 4 (2-2), Mavijen 2, Miković 9 (5-3), Voler 16 (3-2), GAVRILOVIĆ 10 (3-3), Jovanović, VRANJEŠ 21 (11-10), MAREJ 13, Radetić.

Krka: STERGAR 10 (4-4), Bobnar, Bačvić, CERKVENIK 7 (2-2), Kazins 24 (1-1), Jurković 8 (2-1), ŠPAN 3, Škedelj 8 (5-3), RADOVANOVIĆ 20 (4-4), MACURA 3 (2-1).