Crna Gora konačno prava: Ubjedljiva pobjeda nad Belgijom

7 komentar(a)
Crna Gora Belgija Ivanović, Foto: KSCG
Ažurirano: 20.08.2017. 17:54h

U petom kontrolnom meču pred Eurobasket, Crna Gora je ostvarila prvu pobjedu – na turniru u Tuluzu savladana je Belgija 78:64, nakon tijesnog poraza od Italije, a teškog od Francuske.

Tim Bogdana Tanjevića odigrao je dobrih 35 minuta, uz prazan hod u drugom dijelu druge četvrtine, ali i stabilan i pouzdan nastup u drugom poluvremenu, u kome nije dozvolio rivalu da zaprijeti...

Još jednom je Crna Gora dobro počela meč, petorka Rajs, Šehović, Đurišić, Barović i Vučević stekla devet poena prednosti (15:4) tri i po minuta prije kraja četvrtine.

Zaliha je sačuvana do kraja prvog dijela (22:13).

Nakon serije loših napada na obje strane, „crveni“ su u dva navrata imali plus 11, posljednji put četiri minuta i 47 sekundi prije kraja poluvremena (29:18).

I onda, kao juče na meču sa Francuskom, a u petak sa Italijom, crnogorski tim je izgubio konce – serijom 17:3, Belgijanci su prokrenuli i na odmor otišli sa prednošću 35:32.

Ovoga puta prazan hod nije trajao dugo kao protiv Francuske, a ni Belgija nije ekipa takvog kalibra.

Protivnik je stigao i do plus šest (43:37), ali su Tanjevićevi izabranici do kraja trećeg perioda preokrenuli.

Košem Đukanovića u posljednjoj sekundi u četvrti period su ušli sa pet poena prednosti 60:55.

„Crveni“ su u završnih deset minuta odigrali na visokom nivou, a Nikola Ivanović sa dvije vezane trojke prelomio utakmicu i, uz Nikolu Vučevića, bio najzaslužniji za bijeg na 15 razlike (72:57), šest minuta prije kraja...

Vučević je bio najbolji pojedinac meča sa 17 poena i devet skokova, Ivanović je ubacio poen manje, Filip Barović je postigao 10, a Nemanja Đurišić i Tajris Rajs po devet.

U timu Belgije najefikasniji Sem van Rosom sa 14 poena.

Crna Gora - Belgija 78:64 (22:13, 10:22, 28:20, 18:9)

Tuluz - Palata sportova. Gledalaca: 3.080. Sudije: Amzaui, Olio, Murijon (Francuska).

Crna Gora: Vučević 17 (9-7), Mihailović 5 (2-1), Šehović 5, Pavlićević, Radončić, Todorović 3 (2-1), Đurišić 9, Rajs 9, Dubljević 2, Barović 10 (5-2), Đukanović 2, Ivanović 16 (4-3), Vranješ, Nikolić.

Belgija: Lekom 2 (2-2), Van Rosom 14 (4-4), Ervel 9 (2-1), Mvema, Tabu-Eboma, Seron 10 (3-3), Salumu 9 (2-2), Žile 8, De Zeuv 1 (3-1), Tumba 3 (2-1), Vanvajn 6, Bako 2.