Budućnost propustila još jednu priliku: Poraz od Burga, presudila treća četvrtina

Budućnost izgubila od Bruga u petom kolu Evrokupa - 78:73

18812 pregleda 30 reakcija 16 komentar(a)
Vladimir Mihailović, Foto: Bourg

Ni u osmom uzastopnom meču u gostima u Evrokupu, a trećem ove sezone košarkaši Budućnost Volija nisu pobijedili - crnogorski šampion je večeras u Francuskoj poražen od Burga 78:73.

Budućnost je odlično odigrala prvo poluvrijeme, imala osam poena prednosti, ali je u trećoj četvrtini "nestala" sa terena, pa je domaćin preko Zakarija Risašera preokrenuo i stekao šest poena prednosti, koju do kraja utakmice nije ispustio.

Upravo je Risašer bio čovjek odluke. Drugo poluvrijeme je otvorio sa dvije vezane trojke, pa je Burg poveo 53:47. Prednost domaće ekipe se uglavnom u tim momentima kretala oko šest poena, a kada je mladi košarkaš u finišu utakmice pogodio trojku za 76:69, bilo je jasno da se crnogorski šampion sa još jednog evropskog gostovanja vraća poražen. Petar Popović je nakon toga smanjio na 76:71, a tačku na utakmicu stavio je Kevin Kokila, kada je zakucao za novih sedam poena prednosti - 78:71.

Budućnost

Budućnost je kontrolisala prvo poluvrijeme, utakmicu otvorila serijom 9:0 i povela 15:8.

Imali su "plavi" u tim momentima rješenje na svaki odgovor domaćeg tima, a kada je Brendon Pol postigao poene za 21:13, Budućnost je u finišu prve četvrtine prvi put stekla osam poena prednosti.

Domaćin je nakon toga prišao na poen zaostatka (21:20), ali je ekipa Petra Mijovića napravila još jednu seriju (7:0) i ponovo otišla na maksimalnih osam poena viška (28:20).

Budućnost je na odmor otišla sa pet poena prednosti (43:38), ali je treću četvrtinu odigrala loše i domaćoj ekipi otvorila put ka pobjedi.

Burg je preko Risašera dobro otvorio drugo poluvrijeme - poslije pet vezanih poena domaćin je izjednačio (43:43), a onda prvi put poslije prve četvrtine i poveo kad je Majk bio precizan za tri poena (46:45). Tada je na scenu stupio Risašer, vezao dvije trojke, Burg je otišao na 53:47 i prednost do kraja nije ispustio.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Brendon Pol sa 16 poena. Po 10 su ubacili Marvin Džons i Džakori Vilijams.

Na drugoj strani je Risašer sa 21 poenom bio najbolji igrač.

BURG - BUDUĆNOST VOLI 78:73 (17:21, 21:22, 21:13, 19:17)

Burg - dvorana "Ekinoks". Gledalaca: 3.524. Sudije: Jakub Zamojski (Poljska), Gentian Cici (Albanija) i Stiv Bitner (Njemačka).

Burg: BRAUN, Salaš 8 (6-5), Kurbi 3 (2-0), Risašer 21, Sou, Imo, MORGAN 8 (1-1), Roulend 13 (1-1), Omenaka 2, MAJK 11 (1-1), KOKILA 8, ŽULIJEN 4.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 5, Ilić, Megi 5, Ros 6 (2-2), MAKUNDU 5, Grbović (2-2), Džons 10, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 10, RAJT 8, Popović 6, POL 16 (5-3).