Teodosić i Dos Santos pokrenuli Zvezdu, Asvel prekinuo očajan niz, novi neuspjeh Olimpije

"Crveno-bijeli" savladali Bavarce 74:68

12125 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 02.11.2023. 22:29h

Dva poraza od Partizana su ostavila trag, ali košarkaši Crvene zvezde su pronašli način da izađu iz serije neuspjeha.

U "Štark areni" je pao Bajern (74:68), pa su "crveno-bijeli" prekinuli niz od četiri poraza u Evroligi - nakon šest kola su na skoru 2-4.

Bavarci su dugo kontrolisali stvari u Beogradu, u trećoj četvrtini imali i najveću prednost kada je bilo 14 razlike.

Zvezda je nekako izašla iz krize i na energiju prije svih Miloša Teodosića i Jaga dos Santosa režirala preokret.

Teo je meč završio sa 16 poena i 11 asistencija, Brazilac je upisao osam, ali je pogodio ključnu trojku 20 sekundi prije kraja kada je donio 72:68...

Crnogorski reprezentativac Marko Simonović je u dresu Zvezde bio na terenu pet minuta i 38 sekundi.

Nijednom nije šutirao ka košu, imao je dva skoka.

A Asvel je pobijedio prvi put poslije 18 poraza u evropskoj eliti, još od 26. januara i duela sa Fenerbahčeom.

Uradio je to u Kaunasu protiv Žalgirisa (91:88) iako je u jednom momentu treće četvrtine imao 13 poena minusa.

Trijumf Francuzima donio je Timoti Luvavu koji je postigao posljednjih devet poena svoje ekipe (ukupno je upiasao 19).

S očajnim igrama i rezultatima je nastavila Olimpija Milano koja je izgubila četvrti put zaredom.

Bolji od tima Etorea Mesine je u Gradu mode bio Monako (72:66) uz 21 poen Majka Džejmsa, uključujući trojku 14 sekundi prije kraja za 70:66.

"Kneževi" su slavili četvrtu put zaredom nakon dva startna poraza, dok je Olimpija na učinku 1-5.

Derbi u Istanbulu je pripao Fenerbahčeu koji je savladao Olimpijakos (79:77) za peti trijumf.

Jorgos Papajanis je bio najefikasniji u Feneru (15).

Novu, petu pobjedu, ostvarila je Valensija koja je na svom terenu opravdala ulogu favorita protiv Albe (79:71).