SC Derbi u drugom poluvremenu pokazao koliko je bolji od Krke

"Studenti" upisali četvrtu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi ove sezone

16576 pregleda 20 reakcija 0 komentar(a)

Problemi u prvom poluvremenu, a onda manje-više rutinsko odrađivanje posla u nastavku - košarkaši SC Derbija su ostvarili novu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi.

"Studenti" su savladali Krku (84:70) za četvrti trijumf u regionalnom takmičenju, treći u "Morači" u isto toliko mečeva na startu sezone u kojem su na svom terenu pobjeđivali još Zadar i Mornar, kao i Split u giostima.

Dugo je tim Andreja Žakelja tražio pravi ritam protiv gostiju iz Novog Mesta, a nakon ravnopravne borbe i neriješenog rezultata na poluvremenu (35:35) uradio je dovoljno u nastavku da pokaže da je bolji rival od Slovenaca i da podgorička dvorana ne "pada" tako lako...

Poslije 30 minuta je bilo plus 10 za Podgoričane i Krka se iz tog minusa nije vratila - tada je praktično ostala bez šansi da se u posljednjem periodu suprotstavi osvajaču Superkupa ABA lige.

Sastav Gašpera Okorna je tako izgubio i na trećem gostovanju u Crnoj Gori, nakon što su bolji bili Budućnost Voli i Mornar.

SC Derbi, koji narednog petka gostuje Borcu u Čačku u 7. kolu ABA lige, predvodio je Kenan Kamenjaš.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je upisao 21 poen (uključujući i trojku s praktično pola terena uz zvuk sirene za konačan rezultat), imao je osam skokova i četiri asistencije, pa je bez dileme bio igrač utakmice. Istakli su se i Igor Drobnjak sa 12 koševa, te Mateo Drežnjak sa 11.

Vasilije Baćović je imao po osam poena i uhvaćenih lopti, a Tomislav Ivišić 7+7. Najbolji u Krki bio je Jan Špan sa 15.

SC DERBI - KRKA 84:70 (16:18, 19:17, 29:19, 20:16)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 200. Sudije: Milivoje Jovčić, Ivan Stefanović, Aleksandar Milojević (Srbija).

SC Derbi: Bogavac 5, Pavlićević 3, Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ, Baćović 8 (5-4), Ivišić 7 (1-1), DOKINS 8, DROBNJAK 12 (3-3), DREŽNJAK 11 (2-2), KAMENJAŠ 21 (8-8), Kapusta 6, Mirković 3 (2-1).

Krka: STERGAR 6, Bobnar, Bačvić 2, CERKVENIK 13, Kazins 6 (2-2), Jurković 7 (1-1), ŠPAN 15 (4-2), Škedelj 5, RADOVANOVIĆ 7, MACURA 9 (2-1).