Marej tragičar, Mornar poražen u Zagrebu

Mornar izgubio od Cibone 73:72, Marej imao priliku da meč odvede u produžetak, ali je promašio slobodno bacanje

11097 pregleda 30 reakcija 5 komentar(a)
Dvajt Marej, Foto: Cibona/Ivana Dergez

Poslije trijumfa nad Krkom u prethodnom kolu, košarkaši Mornara nisu uspjeli da stignu do još jedne pobjede u Admiralbet ABA ligi - Barani su danas u Zagrebu, u 6. kolu regionalnog takmičenja, izgubili od Cibone (73:72), direktnog rivala u borbi za opstanak.

Tragičar je Dvajt Marej - pet sekundi prije kraja utakmice američki košarkaš je imao dva slobodna bacanja, ali je drugo promašio, pa su "vukovi" stigli do prve pobjede u regionalnom takmičenju.

Tri minuta prije kraja utakmice rezultat je bio neriješen (67:67). Potom je Cibona napravila mini-seriju 5:0 (72:67), a Mornar odgovorio sa četiri poena Mareja (72:71). Do kraja su ostale 43 sekunde, Cibona nije realizovala napad, a onda je Buljan, poslije ofanzivnog skoka, u borbi pod košem fauliran, pa je pogodio jedno slobodno bacanje (73:71). Mornar je imao posljednji napad, Marej je fauliran, ali utakmicu nije odveo u produžetak.

Mornar je prvu četvrtinu igrao na krilima Aleksa Gavrilovića, koji je postigao 14 od prvih 15 poena ekipe, pa su gosti poslije 10 minuta imali dva poena prednosti - 20:18.

U drugoj četvrtini je crnogorska ekipa igrala dobro i poslije jednog slobodnog bacanja Nemanje Vranješa prvi put stekla dvocifrenu prednost - 37:27. Ali, do odlaska na odmor Cibona je postigla šest poena zaredom i prišla na 37:33, da bi u trećoj četvrtini bila mnogo bolji rival.

Mornar je pet minuta u trećoj četvrtini bio bez poena, brzo je ispunio bonus, napad nije bio na nivou, pa je Cibona napravila seriju 12:0 i poslije trojke Buljana povela 45:39.

Domaća ekipa je u nekoliko navrata imala i maksimalnih sedam razlike, ali je Mornar držao priključak zahvaljujući Voleru, koji je u drugom poluvremenu postigao pet trojki zaredom, ali to nije bilo dovoljno da se Barani iz Hrvatske vrate sa pobjedom.

Najefikasniji kod Mornara bio je Gavrilović sa 18 poena. Voler je ubacio 15.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Buljan sa 19 poena.

CIBONA - MORNAR-BARSKO ZLATO 73:72 (18:20, 15:19, 25:15, 15:18)

Zagreb - Košarkaški centar "Dražen Petrović". Gledalaca: 200. Sudije: Uroš Nikolić, Uroš Obrknežević i Marko Juras (Srbija).

Cibona: VUKOVIĆ, RADOVČIĆ 11 (4-3), Perasović, MUSTAPIĆ 5 (2-1), Proleta 6 (6-6), MAJCUNIĆ 2, Pavković, Aranitović 12 (2-2), Ferderber, Stajn 11, BULJAN 19 (7-6), Bošnjak 7 (2-0).

Mornar: Džonson, STAROVLAH, LUIS 11, Kovačević 3, Mavijen, Miković 9 (1-1) Voler 15, GAVRILOVIĆ 18, Jovanović 9 (8-8), VRANJEŠ 1 (2-1), MAREJ 6 (4-2) Radetić.