Prvi poraz u ABA ligi: Budućnost namučila Zvezdu, ali izgubila u derbiju

Budućnost Voli u 6. kolu Admiralbet ABA lige izgubila od Crvene zvezde - 95:86

42954 pregleda 69 reakcija 67 komentar(a)
Ažurirano: 05.11.2023. 21:31h
Završeno
20:55h

Ni u osmom meču zaredom košarkaši Budućnost Volija nisu uspjeli da savladaju Crvenu zvezdu - "plavi" su večeras u Beogradu, u 6. kolu Admiralbet ABA lige, izgubili 95:86, što im je prvi poraz u regionalnoj ligi ove sezone.

Budućnost je vodila samo u prvoj četvrtini kada je imala maksimalnih sedam razlike (13:6), početkom drugog poluvremena je bila na minus 17 (61:44), ali je dobrom igrom u trećoj četvrtini prišla na samo tri poena minusa (66:63). Tada je domaćin odgovorio sa devet vezanih poena, ponovo stekao dvocifrenu prednost (75:63), da bi, minut i 42 sekunde prije kraja, bilo samo četiri razlike za Beograđane (88:84, poeni Joana Makundua). Potom je Nemanja Nedović pogodio trojku, Zvezda je otišla na sedam razlike (91:84) i sačuvala prednost.

Zahvaljujući dobrim rješenjima u napadu i izgubljenim loptama rivala, Budućnost je napravila seriju 9:0 i poslije četiri minuta povela 13:6. Tada je Džakori Vilijams, koji je dobro počeo utakmicu, zbog dva brza faula morao da izađe iz igre, dok je Sferopulos napravio dvije izmjene, koje su okrenule tok meča - Dejan Davidovac je zamijenio Luku Mitrovića, a Majk Tobi ušao umjesto Džoela Bolomboja.

Džakori Vilijams
Džakori Vilijamsfoto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Davidovac i Tobi su do kraja prve četvrtine režirali preokret (21:18), da bi slovenački reprezentativac nastavio da pogađa i u drugoj četvrtini, u kojoj je Budućnost za skoro četiri minuta postigla samo dva poena (Flečer Megi pogodio dva slobodna bacanja).

Upravo je preko Megija Budućnost pronašla ritam u napadu, Amerikanac je pogodio tri trojke zaredom, ali "plavi" nisu imali rješenje za Tobija, koji je na isti način odgovarao i u prvom poluvremenu postigao 17 poena.

Početkom drugog poluvremena, poslije trojke Šabaza Nejpira, "crveno-bijeli" su imali maksimalnih 17 razlike (61:44). Ali, Budućnost je tada pokazala reakciju, energija je bila dobra, konce u napadu su vukli Mekinli Rajt i Vilijams, pa je tim Petra Mijovića vezao 10 poena i prišao na minus sedam (61:54), a poslije trojke Brendona Pola na minus četiri (65:61).

Dobro je Budućnost odigrala treću četvrtinu, nakon poena Marvina Džonsa imala tri poena zaostatka (66:63), ali je Miloš Teodosić, deset sekundi prije kraja, odveo Zvezdu na 69:63.

Ta trojka Teodosića bila je pokretač serije, koja je nastavljena u posljednjem periodu. Kada je Nemanja Nedović pogodio trojku Zvezda je vezala devet poena i stekla dvocifrenu prednost (75:63). Budućnost se nije predavala, prišla na minus četiri, ali je Nedović, novom trojkom donio Zvezdi pobjedu.

Mekinli Rajt
Mekinli Rajtfoto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Rajt i Džons sa po 17 poena. Pol je ubacio 14, Megi 13, a Vilijams 10 poena.

Kod Zvezde je Tobi sa 23 poena bio najefikasniji. Nedović je ubacio 16, a Nejpir 14 poena.

Budućnost naredne subote (19) dočekuje Split, a prije toga će, takođe u "Morači" (srijeda, 19) igrati sa Arisom utakmicu 6. kola Evrokupa.

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST VOLI 95:86 (21:18, 32:24, 16:21, 26:23)

Beograd - "Štark arena". Gledalaca: 15.730. Sudije: Damir Javor, Sašo Petek (Slovenija) i Luka Kardum (Hrvatska).

Crvena zvezda: Lazarević 1 (2-1), Teodosić 10 (1-1), HANGA, Davidovac 9 (2-1), MITROVIĆ 4, NEJPIR 14 (3-3), Tobi 23 (2-2), BOLOMBOJ 4 (2-2), Ilić, Nedović 16 (6-6), GEDRAITIS 7, Dos Santos 7.

Budućnost Voli: Ilić, Megi 13 (4-4), Ros 6, Slavković, MAKUNDU 5 (5-3), Grbović, Džons 17 (4-3), Jagodić-Kuridža 2, VILIJAMS 10, RAJT 17, POPOVIĆ 2, POL 14 (4-3).

Izmjena: 21:31h
20:53h

Megi pogađa oba slobodna bacanja - 91:86.

20:50h

Nemanja Nedović pogađa trojku - 91:84.

Do kraja utakmice ostalo je 85 sekundi.

20:49h

Makundu nije pogodio dodatno bacanje, Budućnost je na minus četiri - 88:84.

20:46h

Novi poeni Džonsa, Budućnost je na minus četiri - 84:80.

20:46h

Makundu pogađa jedno slobodno bacanje - 84:78.

20:43h

Budućnost opet prilazi na minus sedam - 84:77.

Kolbi Ros
20:40h

Zakucavanje Džonsa, Budućnost na minus sedam - 80:73.

Na drugoj strani odgovara Nedović - 82:73.

20:38h

Trojka Teodosića - 78:69.

20:33h

Ros prekida seriju - 75:65.

20:31h

Serija Zvezde 9:0, ponovo dvocifrena prednost "crveno-bijelih", Budućnost bez poena u 4. četvrtini - 75:63.

20:26h

Kraj treće četvrtine, Budućnost je na minus šest - 69:63.

Džakori Vilijams, Brendon Pol
20:22h

Brendon Pol je pogodio trojku, Budućnost je na minus četiri - 65:61.

20:19h

Opet Vilijams pogađa nakon ofanzivnog skoka - 63:56.

20:18h

Dva od dva sa penala Joana Makundua, serija Budućnosti 10:0  - 61:54.

Ali, seriju prekida Nejpir - 63:54.

20:16h

Budućnost propušta priliku da se dodatno primakne - Pol je promašio trojku, a onda je Vilijams u kontri bio neprecizan,

20:14h

Novi poeni Budućnosti, zakucavanje Vilijamsa, crnogorski šampion nastavlja seriju (8:0) - 61:52.