Budućnost od plus 16 do poraza: Aris slavio u "Morači", treći poraz zaredom "plavih" u Evrokupu

Budućnost Voli - Aris 63:65, Budućnost prvi put ove sezone izgubila u "Morači"

19896 pregleda 80 reakcija 30 komentar(a)
Joan Makundu na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Budućnost Voli

Nakon poraza od Kluža i Burga, košarkaši Budućnost Volija su pretrpjeli treći poraz zaredom u Evrokupu, a prvi u "Morači" ove sezone - crnogorski šampion je večeras izgubio od Arisa 65:63.

Početak utakmice nije nagovještavao neizvjesnu završnicu i poraz crnogorskog šampiona, budući da su "plavi" u prvom poluvremenu tri puta imali 16 poena prednosti. Ali, od druge polovine druge četvrtine gosti su se vratili u utakmicu, a u posljednjoj četvrtini napravili seriju 12:0, prvi put poveli (63:60) i utakmicu uveli u neizvjesnu završnicu. Aris je u posljednji minut ušao sa dva poena prednosti - 64:62. Tada je Mekinli Rajt pogodio jedno slobodno bacanje (64:63), gosti nisu realizovali napad, a do kraja su ostale 24 sekunde. Budućnost je krenula u posljednji napad, Rajt nije bio precizan (iz igre je šutirao 1/9), a Katsivelis pogodio jedno slobodno bacanje (65:63).

Nošeni podrškom sa tribina, "plavi" rivalu na početku utakmice nisu dozvolili da pogleda na koš. Budućnost je za šest minuta primila dva poena, poslije šest vezanih poena povela 18:9, a prvu dvocifrenu prednost stekla početkom druge četvrtine kada je Marvin Džons pogodio za 22:11.

KK Budućnost Voli

Sve je tada bilo u znaku ekipe Petra Mijovića, koja je kontrolisala dešavanja na terenu. Početak druge četvrtine je bio sličan startu utakmice, gosti su za pet minuta postigli pet poena, a crnogorski šampion je u tri navrata imao maksimalnih 16 poena prednosti - (29:13, Andrija Grbović pogodio jedno slobodno bacanje, 32:16, Andrija Slavković polovičan sa penala i 35:19 trojka Flečera Megija).

Kada je Megi pogodio trojku za 35:19, četiri minuta prije kraja prvog poluvremena, uslijedio je pad Budućnosti - gosti su odgovorili sa osam poena u nizu, smanjili na 35:27, onda i na 37:32, a pet poena minusa imali i na poluvremenu (39:34).

Početkom drugog poluvremena Galinat je pogodio trojku i Aris je prišao na dva poena zaostatka (39:37), a poslije koša Sanoga na minus jedan - 42:41. Tada je uslijedila serija Budućnosti 9:0 i novo dvocifreno vođstvo (51:41), ali i pored toga "plavi" nisu uspjeli ranije da prelome meč, iako su imali nekoliko prilika da to učine.

Za šest minuta u posljednjoj četvrtini Budućnost je postigla samo dva poena, pa je Aris, poslije četiri poena zaredom Katisivelisa kompletirao seriju 12:0 i poveo 63:60. Uslijedila je tada neizvjesna zavšnica u kojoj su gosti uspjeli da dođu do pobjede. Budućnost je u posljednjoj četvrtini postigla samo sedam poena, od toga dva iz igre.

Najefikasniji kod Budućnosti je bio Makundu sa 20 poena. Vilijams je utakmicu završio sa 10 poena.

Kod Arisa je najefikasniji bio Galinat sa 15 poena.

Budućnost u narednom kolu Evrokupa gostuje Ulmu (14. novembar, 19:30).

BUDUĆNOST VOLI - ARIS 63:65 (20:11, 19:23, 17:17, 7:14)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 2.862. Sudije: Gitis Vilijus (Litvanija), Žozep Bisang i Maksim Buber (Francuska).

Budućnost Voli: Ilić, Megi 9 (4-4), Ros 2, Slavković 1 (2-1), MAKUNDU 20 (6-3), Grbović 1 (2-1), Džons 4, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 10, RAJT 9 (8-7), POPOVIĆ 5 (3-3), POL 2.

Aris: SANOGO 11, Toliopolos, Kar, KATSIVELIS 7 (6-3), Filios, BOHORIDIS 8 (2-2), Persidis, DE SOUSA 10, HEREL, Kalogiros, Benkston 14, GALINAT 15 (6-5).