Očajno drugo poluvrijeme SC Derbija - 25 izgubljenih lopti za poraz od Borca

Podgorički tim u Čačku doživio treći neuspjeh u regionalnom takmičenju

16150 pregleda 29 reakcija 8 komentar(a)
Kenan Kamenjaš je imao dabl-dabl učinak, Foto: KK Borac/Duško Radišić

Najslabije napadačko izdanje SC Derbija u sezoni, sa čak 25 izgubljenih lopti, moralo je da bude kažnjeno za ukupno treći poraz u AdmiralBet ABA ligi.

Poslije neuspjeha u Laktašima i Ljubljani, tim Andreja Žakelja je posustao u Čačku - Borac je nakon mnogo bolje igre u drugom poluvremenu slavio 87:76.

Dešavanja u prvoj četvrtini nisu nagovještavala pobjedu Čačana, jer je SC Derbi rano stigao do plus 10 (24:14) i uglavnom imao prednost koja je nakon 20 minuta bila minimalna - 47:46.

Treća četvrtina je bila kobna za "studente" koji su izgubljenim loptama i promašenim zicerima dozvolili Borcu da se rastrči i dolazi do lakih poena i otvori put ka trijumfu, prvom poslije četiri uzastopna poraza u regionalnom takmičenju.

Imali su Čačani u trećem periodu plus 11, u posljednjem i plus 12, a SC Derbi je posljednju šansu da se vrati u utakmicu propustio na nešto manje od sedam minuta prije kraja.

Tada je Obri Dokins trojkom smanjio na 72:66, ali je nakon tajm-auta reakcija Borca bila fenomenalna - serijom 8:0 je pobjegao na rekordnih plus 14 (80:66).

Derbi je imao očajne procente šuta za dva poena (37 odsto), promašio je i devet od 29 slobodnih bacanja, pa je u sjenci poraza bila odlična partija Kenana Kamenjaša.

"Borac je zasluženo pobijedio, imao je više energije i pameti od nas. Kada u jednom meču imate 25 izgubljenih lopti, onda nema o čemu da se priča", rekao je Žakelj.

Centar iz Bosne i Hercegovine je imao 16 koševa i 20 skokova, od čega 11 u napadu...

Isti poenterski učinak je imao Mateo Drežnjak, a 15 je postigao Dokins, dok je kod Borca najefikasniji bio Ronaldo Segu (17).

BORAC - SC DERBI 87:76 (23:27, 23:20, 21:9, 20:20)

Čačak - Dvorana „Borac”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Sašo Petek (Slovenija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina), Marko Mustapić (Hrvatska).

Borac: Rebrača 5 (4-3), SEGU 17 (2-1), BIRTS 16 (5-5), TASIĆ 8 (4-4), Perot-Hant, TOMAŠEVIĆ 15, Talić, Frenklin 7 (2-1), Uskoković 15 (2-1), Todorović, ČARAPIĆ 4 (1-0), Manojlović.

SC Derbi: Bogavac 8 (2-1), Pavlićević 4 (2-1), Vučeljić 6, Baćović 2 (2-0), Ivišić 2, DOKINS 15 (6-6), Čičić, Drobnjak 1 (1-1), DREŽNJAK 16 (10-7), KAMENJAŠ 16 (2-2), KAPUSTA 2 (2-2), MIRKOVIĆ 4 (2-0).