Kraj serije od tri poraza: Budućnost se na vrijeme probudila za sigurnu pobjedu nad Splitom

"Plavi" imali 10 poena minusa u drugoj četvrtini, kasnije bez problema došli do šestog trijumfa u AdmiralBet ABA ligi (72:58)

18651 pregleda 23 reakcija 4 komentar(a)

Gotovo 25 minuta je trebalo košarkašima Budućnost Volija da sa sebe skinu pritisak koji im je donijelo sve ono što se dešavalo u susret duelu sa Splitom - poraz od Arisa u Evrokupu, onda i iznenadni odlazak trenera Petra Mijovića.

Da je rival bio neki jači tim pitanje je šta bi se dogodilo večeras u "Morači", ali "plavi" su na vrijeme shvatili da moraju da daju apsolutno sve da bi se duel sa Splićanima poslije tri četvrtine pretvorio u odrađivanje posla.

Budućnost je slavila (72:58), prekinula je tako seriju od tri poraza, pa će i poslije sedmog kola ostati na diobi prvog mjesta AdmiralBet ABA lige (skor 6-1).

Split je prijetio, u drugoj četvrtini imao i 10 poena prednosti (35:25), a reakcija tima Vladimira Todorovića, za koji nije igrao Mekinli Rajt, bila onakva kakvu je samo mogao da poželi.

Za samo dva minuta i devet sekundi Podgoričani su od minus 10 stigli do plus dva (37:35), pa su na veliki odmor otišli sa vođstvom i to je samo po sebi bilo injekcija samopouzdanja za nastavak.

Tim Slavena Rimca je početkom trećeg perioda vodio 40:37, ali od tog momenta se na terenu pitala samo Budućnost.

Serija 10:0 je usmjerila utakmicu (47:40), a pobjednik je bio praktično poznat između treće i posljednje četvrtine kada je crnogorski šampion imao sigurnih 59:45, a kasnije i 23 poena prednosti.

Brendon Pol je postigao 14 poena (trojke je šutirao 6-4), dvocifren učinak su imali i Vladimir Mihailović, Joan Makundu (po 11) i Kolbi Ros (10).

Budućnost u utorak gostuje u Ulm, do tada će vjerovatno imati i novog trenera.

BUDUĆNOST VOLI - SPLIT 72:58 (18:16, 19:19, 22:10, 13:13)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 850. Sudije: Uroš Nikolić, Radoš Arsenijević, Stefan Ćalić (Srbija).

Budućnost Voli: Mihailović 11, Ilić, Megi 6 (1-1), ROS 10 (2-1), Slavković, MAKUNDU 11 (4-3), Grbović 7 (1-0), DŽONS 4 (2-0), Jagodić Kuridža, Vilijams 2, POPOVIĆ 7 (4-3), POL 14 (4-2).

Split: FANDERBURK 7 (1-1), Perković 3, ŠORTER 18 (33), KALAJŽIĆ 10 (4-3), Tišma, RUNJIĆ 2 (2-2), Vuko, Perkušić, Gnjidić 6, Šelton, Dubravčić, LJUBIČIĆ 12 (1-0).