Iznenađenje u Beogradu, Igokea protiv Partizana imala plus 22, pa do pobjede došla dvije sekunde prije kraja

Igokea u "Štark areni" slavila 91:89, poene za pobjedu postigao Mudi dvije sekunde prije kraja

18784 pregleda 10 komentar(a)
Dragan Milosavljević i Džejms Naneli, Foto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Veliko iznenađenje u sedmom kolu Admiralbet ABA lige - Igokea je večeras u Beogradu, u "Štark areni" savladala Partizan 91:89.

Tim iz Laktaša je odigrao odličnu utakmicu, naročito u napadu i stigao stigao do pete pobjede i ima isti skor (5-2) kao "crno-bijeli".

Igokea je na krilima bivšeg igrača Budućnosti Edina Atića, koji je postigao prvih sedam poena svog tima na utakmici, povela 7:6, a onda se razigrao Marko Jeremić, pa je ekipa Vladimira Jovanovića na kraju prve četvrtine imala šest poena prednosti - 18:12.

Poslije poena crnogorskog reprezentativca Zorana Nikolića, sa penala, Igokea je prvi put stekla dvocifrenu prednost (25:15), a do odlaska na odmor i 14 poena viška - 48:34.

Zoran Nikolić u duelu sa Urošem Trifunovićem
Zoran Nikolić u duelu sa Urošem Trifunovićemfoto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Početkom treće četvrtine je Partizan, nakon pet poena, prišao na 48:39, ali je uslijedila reakcija gostiju, serija 12:0 i vođstvo 60:39.

Od tada je prednost gostiju rasla i do 22 razlike (68:46 i 74:52, oba puta poeni Zorana Nikolića), ali se u četvrtoj četvrtini Partizan probudio i poslije serije 18:3 prišao na posjed zaostatka (85:82), a 50 sekundi prije kraja, nakon izgubljene lopte Mudija i poena Trifunovića izjednačio - 89:89.

Potom obje ekipe nisu realizovale po napad, pa je do kraja ostalo 15 sekundi. Gosti su nakon "mrtve" lopte i podbacivanja krenuli u napad, a onda je Mudi, dvije sekunde prije kraja postavio konačan rezultat - 91:89.

Najefikasniji kod Igokee bili su Jeremić i Tanasković sa po 17 poena. Atić je imao 14, a Nikolić, koji igra odlično ove sezone, 10 poena i po dva skoka i asistencije.

Kod Partizana je najefikasniji bio Ledej sa 16 poena. Trifunović je imao 15, a Anđušić 13 poena.

Igokea u narednom kolu (subota od 17 časova) dočekuje Budućnost Voli. Partizan je gost Cedevita Olimpiji (ponedjeljak od 17:30)