Budućnost i dalje bez pobjede u gostima u Evrokupu: "Plavi" ubjedljivo izgubili od Ulma

Ulm - Budućnost 84:67 . Četvrti poraz zaredom "plavih" u Evrokupu, koji su nakon večerašnjeg meča na skoru 2-5

27906 pregleda 85 reakcija 22 komentar(a)

Košarkaši Budućnost Volija pretrpjeli su četvrti poraz zaredom u Evrokupu - crnogorski šampion je večeras u sedmom kolu poražen u Njemačkoj od Ulma 84:67.

Budućnost je, računajući i prošlu sezonu, deveti put zaredom poražena u gostima u ovom takmičenju, dok je večerašnji poraz treći uzastopni u međusobnim mečevima sa Ulmom.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena (37:37), šampion Njemačke je za pet minuta i 20 sekundi u trećoj četvrtini napravio seriju 12:2, prvi put stekao dvocifrenu prednost (51:41), a poslije trojke Dakote Matijasa prvi put imao 11 razlike - 59:48.

I na startu četvrte četvrtine je Ulm imao plus 11 (61:50), da bi Budućnost poslije sedam vezanih poena prišla na 61:57. Ali, nakon toga su "plavi" tačno šest minuta bili bez poena, Ulm je napravio seriju 14:0, poveo 75:57, imao i plus 20 (84:64) i na kraju ubjedljivo slavio.

KK Budućnost Voli

Crnogorski šampion je dobro otvorio meč - Brendon Pol je pogodio tri trojke zaredom u 1. četvrtini, Makundu je bio odličan, pa je Budućnost vodila tokom većeg dijela prve četvrtine.

Ali, u drugom periodu je domaća ekipa, koja je dobro šutirala za tri poena, poslije treće uzastopne trojke Treviona Vilijamsa stekla sedam poena prednosti - 31:24. Budućnost je odgovorila sa mini-serijom 6-0, prišla na 31:30, a poslije trojke Flečera Megija, 40 sekundi prije kraja prvog poluvremena, povela 37:34. Ispostavilo se da je to bilo posljednje vođstvo Budućnosti, koja je nakon večerašnjeg meča na skoru 2-5 u Evrokupu.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Makundu sa 17 poena i sedam skokova. Dvocifreni je bio i Brendon Pol sa 14 poena.

Mekinli Rajt je postigao pet poena (2/9 iz igre), a Kolbi Ros je utakmicu završio sa dva poena, oba sa penala (0/5 iz igre). Rajt je imao šest asistencija i četiri izgubljene lopte, dok je Ros utakmicu završio bez asistencije i sa jednom izgubljenom loptom.

Rajt je i protiv Arisa, u prethodnom kolu, imao loš šut iz igre (1/10).

U ekipi Ulma su Vilijams i Matijas ubacili po 13, a Nunjes i Herkenhof po 12 poena.

Budućnost u narednom kolu Evrokupa, sljedećeg utorka (19) dočekuje Trento.

ULM - BUDUĆNOST VOLI 84:67 (23:19, 14:18, 22:11, 25:19)

Ulm - "Ratiofram arena". Gledalaca: 2.730. Sudije. Karmelo Paterniko (Italija), Tomas Bisuel (Francuska) i Husejin Čelik (Turska).

Ulm: Dadije 9 (2-1), Jensen 2, Langenfeld, Herkenhof 12 (4-4), NUNJES 12 (2-2), KLEPAJŠ 2, FIGEROA 11, Matijas 13 (5-5), De Paula, JALOV 10 (1-1), VILIJAMS 13.

Budućnost Voli: Mihailović 3, Ilić, Megi 6, Ros 2, Slavković, MAKUNDU 17 (3-3), Grbović 3, DŽONS 9 (4-3), Vilijams 8 (1-0), RAJT 5, POPOVIĆ, POL 14.