Novi poraz Mornara: Nimburk slavio u "Topolici"

Mornar izgubio od Nimburka u 5. kolu FIBA Evropa kupa 97:76. Ovo je 11. poraz Barana na 13 utakmica u svim takmičenjima ove sezone

8457 pregleda 5 komentar(a)
Džejkobi Bojkins, Foto: FIBA

Košarkaši Mornara pretrpjeli su večeras četvrti poraz zaredom u FIBA Evropa kupu - Barani su u "Topolici" izgubili od češkog Nimburka 97:76.

Računajući i utakmice u Admiralbet ABA ligi, Mornaru je ovo peti uzastopni poraz, a 11. na 13 mečeva u svim takmičenjima ove sezone.

Ekipa Mihaila Pavićevića je od početka bila u rezultatskom zaostatku - Nimburk je u prvoj četvrtini nakon serije 9:0 stekao prvu dvocifrenu prednost (14:4), koju je održavao i u drugoj četvrtini, pa je na poluvremenu bilo 45:35 za goste.

Drugo poluvrijeme je počelo novom serijom Nimburka 9:0, koji je poveo 54:35, a u finišu treće četvrtine imao maksimalna 22 poena prednosti - 73:51.

Mornar je nakon toga prišao na minus osam (73:65), ali je tada uslijedila nova serija Nimburka (11:0, za vođstvo 84:65) i dileme oko pobjednika više nije bilo.

U sastavu Mornara nije bilo Džamala Džonsona (nije ga bilo ni protiv Mege), kao ni Makola Mavijena (protiv Mege je bio na klupi i nije ulazio u igru). Najefikasniji je bio Voler sa 17 poena. Luis je ubacio 14, a Gavrilović 11.

U ekipi Nimburka se istakao Gordon sa 18 poena.

Mornar u ponedjeljak (20) gostuje Crvenoj zvezdi u 8. kolu Admiralbet ABA lige.