Poraz Partizana u Minhenu, Baskonija deklasirala Barselonu, Panatinaikos u završnici stigao do pobjede nad Žalgirisom

Tim Duška Ivanovića slavio 94:71, Partizan izgubio 94:85

5483 pregleda 4 komentar(a)
Kodi Miler-Mekintajer, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 15.11.2023. 22:42h

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Bajerna u Minhenu (94:85) u osmom kolu Evrolige.

Partizan je dobro otvorio utakmicu, tri puta u prvom poluvremenu imao 10 poena prednosti, ali je Bajern sredinom drugog perioda napravio seriju 8:0 i poveo 42:41.

Bavarci su u trećoj četvrtini imali i 12 poena prednosti (65:53), a Partizan je u finišu preko Kabokla, prišao minus jedan - 82:81. Tada je domaća ekipa vezala četiri poena otišla na 86:81 i sačuvala pobjedu.

Najefikasniji u domaćem timu Edvards sa 21 poenom. Na drugoj strani je Kaboklo ubacio 19 poena.

Od dolaska Duška Ivanovića, Baskonija ne zna za poraz u Evroligi - nakon Partizana i Olimpijakosa, tim iz Vitorije je večeras, u 8. kolu, pobijedio Barselonu (94:71).

Barselona je vodila samo na početku utakmice, ali je Baskonija napravila seriju 11:0, povela 21:12 u prvoj četvrtini, a na poluvremenu imala 26 poena prednosti (55:29).

U drugom poluvremenu nije bilo neizvjesnosti, Baskonija je imala i 30 razlike i na kraju je došla do 4. pobjede u ovom takmičenju.

Najefikasniji kod Baskonije bio je Hauard sa 26 poena. Miler-Mekintajer je ubacio 20, a Moneke 19.

Najbolji u ekipi Barselone bio je Laprovitola sa 14 poena.

Panatinaikos je u neizvjesnoj završnici u Atini savladao Žalgiris - 73:71.

Litvanska ekipa je vodila tokom većeg dijela prvog poluvremena, imala maksimalnih sedam poena prednosti, ali je u drugom poluvremenu viđena rezultatska klackalica.

Na ulasku u posljednji minut Panatinaikos je imao poen prednosti - 69:68. Onda je Slukas pogodio oba slobodna bacanja (71:68), a Brejdi Manek, 13 sekundi prije kraja, bio precizan za tri poena (71:71). Tada je Slukas fauliran, pa je pogodio jedno slobodno bacanje (72:71), a onda su gosti izgubili loptu, pa je pobjedu Atinjana, jednim slobodnim bacanjem, potvrdio Grigonis.

Nejfikasniji u atinskom timu bio je Mitoglu sa 19 poena. Slukas je ubacio 16, a Lesor 13.

Najefikasniji kod Žalgirisa bio je Rolands Šmits sa 15 poena.

Drugu pobjedu u Evroligi upisao je Asvel, koji je u gostima savladao Albu - 73:68.

U francuskom timu je najefikasniji bio Luvavu sa 19 poena i po pet skokova i asistencija.