Crna Gora sjutra od 20 i 30 igra sa Francuskom
4 komentar(a)
Datome i radončić, Foto: Italbasket
Ažurirano: 18.08.2017. 18:52h

Najbolji crnogorski košarkaši vodili su 30 minuta protiv Italije, imali na poluvremenu 13, krajem treće četvrtine deset poena prednosti, a na kraju doživjeli treći poraz u pripremnim utakmicama za Eurobasket – Italija je na startu turnira u Tuluzu slavila 67:66

U dramatičnoj utakmici, izabranici Bogdana Tanjevića u prvih pet minuta posljednje četvrtine izgubili su sve što su do tada stvorili, od plus sedam (53:46) došli na minus sedam (55:62).

Imali su, ipak, snage da se vrate u meč, da smanje na 62:61, trojkom Nemanje Đurišića, na 57 sekundi prije kraja.

Marko Belineli je uzeo stvar u svoje ruke i u finišu riješio meč u korist “azura” - pogodio za tri za 65:61, pa slobodna bacanja za 67:63.

Nikola Ivanović je u posljednjoj sekundi samo ublažio poraz...

Belineli je postigao 24 poena, Điđi Datome 10, dok je u našoj selekciji najefikasniji bio Bojan Dubljević sa 13. Dino Radončić je postigao 11.

Crna Gora je prvu četvrtinu dobila 20:14, na poluvremenu imala plus 13 (49:36), a dvocifrenu razliku održavala do 25. minuta, kada je tim koji vodi Etore Mesina serijom 7:0, trojkama Datomea i Haketa, prišao na minus pet (48:43).

Tanjević je uzeo tajm-aut, “crveni” odmah vratili dvocifrenu razliku (53:43), ali je rival trojkom Barnsa u posljednju četvrtinu ušao sa minus sedam.

U prvih pet minuta posljednjeg perioda, Crna Gora nije postigla nijedan poen, Italija se serijom 7:0 vratila u meč i uhvatila ritam koji je slomio “crvene...

Raspucali su se Datome i Belineli. “azuri” prešli u vo]stvo 59:55, a zatim kompletirali preokret.

Crna Gora sjutra od 20 i 30 igra sa Francuskom.