Briljantni Hauard vodio Ivanovićevu Baskoniju, pobjede Partizana, Panatinaikosa i Barse

Omaleni plejmejker je dao 35 poena, pogodio je osam trojki iz 13 pokušaja

10904 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 17.11.2023. 23:18h

Baskonija je pobijedila i četvrti put u Evroligi od kada je na klupu sjeo crnogorski trener Duško Ivanović.

Tim iz Vitorije je sada opravdao ulogu favorita - bio je bolji od Asvela u Vilerbanu u meču u kojem je više od 20 minuta gubio (88:81).

Imao je Asvel u u drugoj četvrtini plus 16, u trećoj i 12, ali je bilo dovoljno vremena za goste da se vrate u meč, okrenu i trijumfuju.

Markus Hauard je briljirao u timu Baskonije sa 35 poena (trojke 13-8), Čima Moneke je postigao 19, uz 13 skokova i šest asistencija.

Baskonija je tako upisala peti trijumf, a Asvel doživio sedmi poraz...

Partizan se gotovo 25 minuta mučio sa Albom u Beogradu, ali je na kraju stigao do sigurne pobjede, ukupno četvrte u sezoni - bilo je 89:74, uz 20 koševa Alekse Avramovića.

Odlična posljednja četvrtina - koju je dobio 28:13 - omogućila je Panatinaikosu da u Atini savlada Virtus (90:76), dok je Barselona u neizvjesnom španskom derbiju bila bolja od Valensije (74:70).

Seriju od četiri poraza je prekinuo Žalgiris i savladao Bajern u Kaunasu (74:73), a presudio je koš Kinana Evansa devet sekundi prije kraja.