Očajna Budućnost nije ni zaprijetila Igokei, Todorović: Nismo ispoštovali dogovor da budemo agresivni

Drugi poraz "plavih" u AdmiralBet ABA ligi, peti zaredom na gostovanjima ove sezone

19798 pregleda 33 reakcija 32 komentar(a)

Sedmog oktobra je Budućnost Voli ostvarila jedinu pobjedu u gostima ove sezone.

Kako izgledaju Podgoričani van "Morače" ne djeluje da će navijači brzo dočekati drugi trijumf, nakon što su prije skoro mjesec i po deklasirali Mornar u crnogorskom derbiju.

"Plavi" su sada lako pali u Laktašima, gdje je Igokea 40 minuta imala potpunu kontrolu i bez problema nanijela timu Vladimira Todorovića drugi poraz u AdmiralBet ABA ligi - 88:74.

Slab početak meča kao da je "pokazao" put Budućnosti protiv tima koji je prije šest dana usred beogradske "Štark arene" nadigrao i savladao Partizan - domaćin je odmah poveo 8:0, potom imao i 16:6, pa plus sedam nakon 10 minuta igre (24:17).

"Nismo ispoštovali dogovor - da budemo agresivni. Bili smo daleko od toga, a Igokea je sve to znala da iskoristi. I samo mogu da joj čestitam na igri i pobjedi", rekao je Todorović.

Budućnost je za poluvrijeme primila 46 poena (46:35), a nedovoljno agresivna odbrana i bezidejan napad su viđeni i u nastavku, pa je Igokea lako odbila nalet crnogorskog šampiona početkom treće četvrtine kada je došao na minus šest (50:44) poslije poena Mekinlija Rajta.

Veoma brzo je razlika ponovo bila dvocifrena, a u posljednju četvrtinu se ušlo sa velikih 68:52 u korist izabranika Vladimira Jovanovića.

Tada se i znalo da Budućnost ne može da izbjegne peti uzastopni neuspjeh na strani računajući ABA ligu u Evrokup, a za posebnu analizu je to što se nakon dva minuta igre - kada je Todorović bio prinuđen da traži tajm-aut kod 72:55 - igra potpuno raspala za u jednom momentu minus 26...

Finiš je makar popravio utisak, uz šutersku seriju Flečera Megija koji je pogodio sva četiri pokušaja iza linije 6,75.

Megi i Kolbi Ros su postigli po 14 poena u Budućnosti, jedan manje je upisao Marvin Džons.

Kod domaćina, sjajan je bio Nikola Tanasković (24), Edin Atić je imao 18, a crnogorski reprezentativac Zoran Nikolić je za 20 minuta upisao šest poena, pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Budućnost takmičenje u Evrokupu nastavlja u utorak kada u Podgoricu dolazi Trento.

IGOKEA - BUDUĆNOST VOLI 88:74 (24:17, 22:18, 22:17, 20:22)

Laktaši - SC "Laktaši". Gledalaca: 800. Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Milivoje Jovčić (Srbija), Marko Juras (Srbija).

Igokea: Kondić 2, Bošković, ATIĆ 18 (1-1), Delalić, TANASKOVIĆ 24 (5-5), STANKOVIĆ 1 (2-1), Nakić 7, NIKOLIĆ 6 (4-2), MILOSAVLJEVIĆ 3 (2-1), Marić 14 (9-8), Jeremić 10 (1-1), Mudi 3.

Budućnost Voli: Mihailović 2, Ilić, Megi 14, Ros 14 (7-6), Slavković, MAKUNDU 9 (5-3), Grbović, DŽONS 13 (4-3), Vilijams 6, RAJT 11 (2-2), POPOVIĆ, POL 5.