Pobjeda Čikaga, debitant srušio "ratnike" a Grk Maverikse

Nikola Vučević doprinio je pobjedi Čikaga nad Majamijem sa 15 poena i osam skokova

11149 pregleda 0 komentar(a)
Ni Kariju nije lako protiv sjajnog debitanta Holmgrena, Foto: REUTERS

Čikago je slavio protiv Majamija sa 102:97, a crnogorski centar Nikola Vučević doprinio je sa 15 poena i osam skokova. Popularni Vuč, imao je 50 odsto šut iz igre, za dva je pogodio šest od devet, a trojke jednu od pet.

Utakmica večeri odigrana je na parketu "Golden stejta". Imali su "ratnici" 18 poena prednosti u trećoj četvrtini, tri na 1,6 sekundi do kraja i ipak je domaći timt poražen od Oklahome, nakon produžetka 130:123.

To je šesti poraz Golden stejta, za koji su najzaslužniji Šaj Gildžus Aleksander, pošto je Kanađanin ubacio 40 poena i "ruki", Čet Holmgren sa trojikom za produžetak an 1,6 sekundi do kraja za 117:117, jer je Edrju Vigins pogodio trojku prethodno.

Podbacio je Stef Kari, do 25 poena došao je uz tek treći pogođenim šut (21-8), trojke 11-5.

Holmgren, koji čak vodi u trci za najboljeg debitanta ispered prvog pika, Francuza Viktora Vembanjame, utakmicu je završio ličnim rekordom od 36 poena a njegova ekipa slavila je šesti put u posljednjih sedam utakmica.

Vembanjama je ubacio 19 poena uz 13 skokova i četiri asistencije u porazu sansa od Grizlija, a Francuz je pogodio tek šest od 17 šuteva iz igre.

Velikim preokretom Milvokiju je pripao derbi sa Dalasom - 135:125. Gosti su u posljednjoj četvrtini ispustili velikih 11 poena predsosti a vođa domaće ekipe, Janis Adekombo je uz 40 poena imao 17 skova i sedam asistemcija.

Kajri Irving je za Dalas ubacio 39 poena, dok je Luki Dončiću uz 35 poena, falio po skok i asistencija za tripl dabl.