Cedevita Olimpija savladala Partizan pred dolazak u Podgoricu, treći poraz "crno-bijelih" u ABA ligi

Cedevita Olimpija - Partizan 95:91

12563 pregleda 15 komentar(a)
Klemen Prepelič, Foto: Cedevita Olimpija/Filip Barbalic

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su večeras Partizan (95:91) u derbiju osmog kola Admiralbet ABA lige.

Cedevita Olimpija i Partizan su odigrali još jedan dobar meč, koji je odlučen u finišu - domaćin je vodio 93:91, a onda je Stujart pogodio za 95:91. Do kraja su ostale 44 sekunde, Partizan je krenuo u napad, Naneli promašio trojku i vremena za preokret više nije bilo.

Partizan je prvi stekao osjetniju prednost na utakmici - nakon serije 7:0 bilo je 24:17 za "crno-bijele", a poslije poena Bruna Kabokla aktuelni šampion ABA lige je imao maksimalnih devet poena prednosti - 37:28.

Na tu prednost Partizana domaćin je odgovorio sa 11 vezanih poena i preokretom, pa je poslije poena Klemena Prepeliča sa penala Cedevita Olimpija povela 39:37.

Ekipa iz Ljubljane je u trećoj četvrtini poslije šest vezanih poena povela 63:58, Partizan odgovorio i preokrenuo (65:63), a posljednji put vodio u finišu 3. perioda kada je bilo 71:68. Tada je Cedevita Olimpija vezala osam poena (76:71), da bi Partizan, tri minuta prije kraja izjednačio (87:87). Ali, to je bilo sve od "crno-bijelih", koji su večeras pretrpjeli treći poraz u ABA ligi i ostali bez Alekse Avramovića koji je povrijedio nos u prvom poluvremenu i više nije ulazio u igru.

Najefikasniji kod Cedevita Olimpije bio je Jaka Blažič sa 29 poena. Klemen Prepelič je ubacio 18 poena, uz 11 asistencija, a Šon Džons je imao 17 poena.

Kod Partizana je najefikasniji bio Frenk Kaminski sa 20 poena i sedam skokova. Zek Ledej je imao 17 poena.

Partizan je u Ljubljani posljednji put slavio krajem 2018. godine.

Cedevita Olimpija u narednom kolu (subota, 19) igra u Podgorici protiv Budućnosti.