Drama u "Morači" i pobjeda Budućnosti na debiju Andreja Žakelja: "Plavi" nakon produžetka savladali Trento

Budućnost Voli - Trento 98:96 nakon produžetka. Crnogorski šampion prekinuo seriju od četiri poraza u Evrokupu

25712 pregleda 99 reakcija 18 komentar(a)
Mekinli Rajt, Foto: KK Budućnost Voli

Slovenački trener, Andrej Žakelj je u subotu preuzeo Budućnost Voli, imao malo vremena da ekipu pripremi za utakmicu protiv Trenta u 8. kolu Evrokupa, ali je i to bilo dovoljno da crnogorski šampion večeras prekine seriju od četiri poraza u ovom takmičenju i upiše važnu pobjedu pred dva vezana gostovanja, Gran Kanariji i Litkabelisu.

Budućnost je slavila nakon produžetka 98:96, stigla do treće pobjede (3-5), koja može mnogo da znači na planu samopouzdanja pred naredne izazove, kako u Evrokupu, tako i u Admiralbet ABA ligi.

Poslije 40 minuta bilo je 85:85, a onda je crnogorski šampion u produžetku nakon trojke Pola (prvi poeni na utakmici) i poena Popovića (ofanzivni skok Pola) imao pet poena prednosti (96:91). Trento je, poslije trojke Haba, 37 sekundi prije kraja, prišao na minus dva (98:96), Rajt nije pogodio u napadu, pa je Makundu, četiri sekunde prije kraja faulirao Boldvina. Ispostavilo se da je to bio dobar faul, jer je Boldvin promašio prvo, a onda namjerno i drugo slobodno bacanje.

Žakelj se večeras odlučio za startnu petorku koju su činili Mekinli Rajt, Vladimir Mihailović, Andrija Slavković, Marko Jagodić-Kuridža i Marvin Džons. Ali, "plavi" su od starta morali da jure zaostatak, jer je italijanska ekipa zahvaljujući Gražulisu napravila seriju 8:0 i stekla dvocifrenu prednost - 17:6.

Kolbi Ros
Kolbi Rosfoto: KK Budućnost Voli

Reagovao je tada Žakelj, uzeo je minut odmora, nakon kojeg je Budućnost igrala bolje, za pet minuta napravila seriju 13:2 i poslije poena Vilijamsa prvi put povela - 24:22.

Tada je u gostujućoj ekipi ritam diktirao Hab, pa je Trento brzo vratio prednost, a sredinom druge četvrtine imao pet poena viška - 35:30. Uslijedila je nova serija Budućnosti (8:0), dvije trojke je pogodio Grbović, za dva je bio precizan Džons i crnogorski šampion je poveo 38:35.

Flečer Megi
Flečer Megifoto: KK Budućnost Voli

Na poluvremenu je bilo 45:44 za goste, Budućnost je drugi dio otvorila sa četiri poena Megija, povela 48:45, poslije poena Grbovića imala 50:49, a onda je Trento vezao sedam poena, poveo 56:50 i prednost od šest poena održavao do sredine četvrte četvrtine, kada je bilo 75:69. Tada je Budućnost uhvatila priključak, vezala osam poena i preokrenula (77:75), a onda je uslijedila neizvjesna završnica i rezultatska klackalica.

Budućnost je u posljednji minut regularnog dijela ušla sa poenom prednosti (83:82, trojka Makundua), ali je već u narednom napadu trojku vratio Gražulis (85:83). Do kraja je ostalo 45 sekundi, Rajt je u prodoru izjednačio (85:85), imao je i napad za pobjedu u regularnom dijelu, ali je utakmica otišla u dodatnih, dramatičnih, pet minuta.

KK Budućnost Voli

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Makundu sa 23 poena i osam skokova. Rajt je utakmicu završio sa 22 poena. Flečer Megi je imao 14, a Andrija Grbović 10 poena.

Na drugoj strani je Hab ubacio 25, a Gražulis 22 poena.

BUDUĆNOST VOLI - TRENTO 98:96 (20:22, 24:23, 17:20, 24:20, 13:11)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca 1.630. Sudije: Ana Panter (Njemačka), Leandro Leskano (Argentina) i Josip Radojković (Hrvatska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 1 (2-1), Megi 14 (3-2), Ros 7 (6-5), SLAVKOVIĆ, Makundu 23, Grbović 10 (4-4), DŽONS 6 (4-2), JAGODIĆ-KURIDŽA 2, Vilijams 4, RAJT 22 (7-7), Popović 6 (2-2), Pol 3.

Trento: ELIS 9, STIVENS 7 (2-2), Hab 25 (7-7), Konti, Foraj 8, Kuk 2 (2-2), Udom 3 (1-1), BILIGA 9 (1-1), GRAŽULIS 22 (1-1), BOLDVIN 11 (3-1).