Prvi poraz Ivanovića, Partizan primio 36 poena u posljednjoj četvrtini u Istanbulu, Olimpija raspucana protiv Zvezde

Bakonija pala dvije sekunde prije kraja u duelu sa Monakom

15279 pregleda 5 komentar(a)
Larkin je predvodio Efes protiv Partizana, Foto: Shutterstock
Ažurirano: 24.11.2023. 22:45h

Deset poena prednosti nakon 30 minuta nije bilo dovoljno Partizanu da privede meč kraju i savlada Anadolu Efes.

Poslije 74:64 na ulasku u posljednju četvrtinu "crno-bijeli" su pali pred fenomenalnim Šejnom Larkinom i Darijusom Tompsonom koji su serijom trojki, uz nekoliko očajnih defanzivnih posjeda Partizana, prilično lako donijeli preokret.

Bilo 100:94, pošto je turski tim dao čak 36 poena u posljednjih 10 minuta.

Larkin je meč završio sa 27 koševa i osam asistencija, uz šut iz igre 12-8 i svih sedam pogođenih slobodnih bacanja.

Tompson mu je pomogao sa 18, a po 12 su postigli Vil Klajburn i Ante Žižić...

U Partizanu se istakao Frenk Kaminski (24), odličan je bio i Pi Džej Doužer (21).

Efes je tako upisao petu pobjedu (5-4), Partizan je na učinku 4-6.

A Baskonija je izgubila prvi put u Evroligi od kada je preuzeo Duško Ivanović.

Poslije četiri trijumfa - nad Partizanom, Olimpijakosom, Barselonom i Asvelom - tim crnogorskog stručnjaka je na svom terenu poražen od Monaka (77:75) i sada ima skor od po pet pobjeda i poraza.

Gosti su 22 sekundi prije kraja vodili 75:72 kada je Alfa Dijalo promašio oba slobodna bacanja i propustio šansu da riješi pitanje pobjednika.

Na drugoj strani je Markus Hauard pogodio trojku za izjednačenje, da bi dvije sekunde prije kraja Džeron Blosomgejm poslije ofanzivnog skoka zakucao za konačan rezultat.

Konačno je u skladu s kvalitetom ekipe odigrala Olimpija Milano koja je deklasirala Crvenu zvezdu u beogradskoj "Štark areni".

"Manekeni" su bili na plus 22 (93:71), iako su u uvodnom dijelu treće četvrtine gubili 47:41. Uslijedila je serija 12:0, pa se Zvezda nakon toga više nije pitala protiv rivala koji je ubacio 17 trojki iz 27 pokušaja.

Maodo Lo je briljirao sa 32 poena, Ševon Šilds je postigao 19, Nikolo Meli 11, a Nikola Mirotić osam...

Kod Zvezde je Dejan Davidovac imao 18, dok je crnogorski reprezentativac Marko Simonović za nešto manje od četiri minuta na parketu upisao dva poena.

Olimpijakos je uz 25 pogodaka Ajzee Kenana opravdao ulogu favorita u duelu sa Žalgirisom (89:72).