Šokantan poraz Budućnosti: Cedevita Olimpija u posljednjoj sekundi osvojila "Moraču"

Šon Džons pogodio uz faul šest desetinki prije kraja - 82:81

32567 pregleda 87 reakcija 57 komentar(a)

Budućnost Voli je pronašla način da na debiju Andreja Žakelja savlada Trento u Evrokupu, a koliko posla čeka slovenačkog stručnjaka da popravi stvari jasno je nakon večerašnjeg poraza od Cedevita Olimpije.

"Plavi" su izgubili 82:81 na šokantan način - poenima Šona Džonsa uz faul šest desetinki prije kraja nakon što su u nekoliko navrata propustili šansu da izbjegnu uzbudljivu završnicu.

Budućnost je sama sebe pobijedila - lošim odlukama u napadu u posljednjih pet minuta, a onda i još gorim rješenjima u samom finišu kada su Joan Makundu, potom i Mekinli Rajt, imali želju da postanu heroji.

Podgoričani su imali kontrolu rezultata u prvom poluvremenu, poslije 20 minuta bili na plus sedam (48:41), a na startu treće četvrtine je bilo i devet poena prednosti.

Cedevita Olimpija je potom uhvatila napadački ritam, pa je u prvom napadu posljednjeg perioda poenima Amadua Soa uz faul preokrenula na 64:63.

Budućnost je, ipak, imala spreman odgovor - uslijedila je serija 9:0 za 72:64 kada se vjerovalo da je domaćin napravio makar mali korak ka velikoj pobjedi.

Trojka Kolbija Rosa na 6.16 do kraja je donijela novih plus devet (77:68), ali je od tog trenutka uslijedila napadačka kriza i rani izlazak iz bonusa koji je dao Ljubljančanima šansu da uvedu meč u neizvjesnu završnicu.

Makundu je tri minuta i 45 sekundi prije kraja prekinuo seriju gostiju od 6:0 za 79:74, potom u tri napada srljao iz greške u grešku kada ga je Žakelj i preselio na klupu.

I moralo je da bude uzbuđenja do samog kraja.

Rajt je 49 sekundi prije kraja lako poentirao za 81:78, uzvratio je Džastin Kobs sa linije slobodnih bacanja (81:80), a Žakelj 38 sekundi prije kraja zatražio tajm-aut.

Opet je odlučivao Rajt, opet je bio daleko od poena iz prodora i Cedevita je to grubo kaznila. Kobs je u reketu našao Džonsa, a ovaj uz faul prezimenjaka Marvina bez problema provukao loptu kroz obruč.

Ostao mu je potom lakši dio posla, da namjerno promaši dodatno slobodno bacanje i otvori put Cedevita Olimpiji ka osmom trijumf u ABA ligi.

Budućnost je doživjela treći poraz, prvi u "Morači", i sada je na učinku 6-3.

Rajt je sa 16 poena bio najefikasniji u Budućnosti, Ros je postigao jedan manje.

U timu Cedevita Olimpije je 20 koševa imao Divejn Stjuart.

BUDUĆNOST VOLI - CEDEVITA OLIMPIJA 81:82 (23:24, 25:17, 15:21, 18:20)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 3.700. Sudije: Josip Radojković, Denis Hadžić, Bojan Kruljac (Hrvatska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 6, Megi, Ros 15 (4-3), Slavković 4 (2-2), Makundu 2, GRBOVIĆ 2, DŽONS 11 (5-3), Jagodić Kuridža, Vilijams 13 (6-3), RAJT 16, Popović, POL 12 (4-3).

Cedevita Olimpija: STJUART 20, So 6 (1-0), RADOVIĆ 5, KOBS 15 (11-8), BLAŽIČ 13 (2-2), Prepelič 7 (4-4), DŽONS 14 (3-2), Ščuka 2 (2-2), Klobučar.