Jakara krenuo jako, SC Derbi osvojio Železnik

SC Derbi prvi put slavio u Železniku - 99:86

16239 pregleda 56 reakcija 10 komentar(a)
Nikola Pavlićević, Foto: KK FMP/Ivica Veselinov

Debi Dejana Jakare na klupi SC Derbija je bio uspješan - "studenti" su večeras u 9. kolu Admiralbet ABA lige savladali u gostima FMP (99:86) i upisali prvu pobjedu nad ovim rivalom u Železniku.

Pet minuta i 19 sekundi prije kraja rezultat je bio neriješen (82:82). Onda je SC Derbi vezao 11 poena, poveo 93:82 i stigao do pete pobjede u regionalnom takmičenju.

SC Derbi je vodio u većem dijelu prve četvrtine. Kod vođstva "studenata" 16:11, FMP je napravio seriju 10:0, preokrenuo (21:16), da bi poslije poena Stepanovića imao maksimalnih osam razlike (28:20) i prednost održavao do kraja poluvremena.

SC Derbi je, poslije trojke Kapuste, početkom treće četvrtine, prvi put poveo još od prvog perioda (44:43), a nakon toga ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Vodila je ekipa Dejana Jakare u trećoj četvrtini i šest razlike (57:51), domaćin je izjednačio (59:59), a onda je Nikola Pavlićević vezao tri trojke, iznudio faul u napadu Vokera i trasirao put "studentima" ka pobjedi.

Pavlićević je meč završio sa 18 poena (3/4 za dva, 3/3 za tri), što mu je drugi najbolji poenterski učinak u karijeri u ABA ligi. Najbolju utakmicu u ovom takmičenju odigrao je u dresu Sutjeske 2016. godine, kada je protiv Krke u Nikšiću ubacio 20 poena.

Kenan Kamenjaš je imao još jedan dabl-dabl učinak - 22 poena i 12 skokova, dok je Dokins meč završio sa 16 poena. Hadžibegović je ubacio 12 poena, a Kapusta 10 poena, uz devet asistencija.

Kod FMP-a je najefikasniji bio Beson sa 24 poena.

FMP - SC DERBI 86:99 (16:16, 28:25, 23:29, 19:29)

Beograd - "FMP arena". Gledalaca: 512. Sudije: Damir Javor (Slovenija), Luka Kardum (Hrvatska) i Nermin Nikšić (Bosna i Hercegovina).

FMP: VOTSON 2, Živanović 3, SUBOTIĆ 17 (13-11), Pavićević 2 (2-0), Stepanović 10 (1-1), Voker 3, Šaranović 10 (4-2), SIMOVIĆ, Matović, Ašćerić 3, LUK 12, BESON 24 (11-8).

SC DERBI: Bogavac 9 (4-3), Pavlićević 18 (3-3), Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 12, Baćović (2-0), Ivišić, DOKINS 16 (2-2), Drobnjak 4, DREŽNJAK 5 (4-3), KAMENJAŠ 22 (5-4), KAPUSTA 10 (8-5), Mirković 3 (4-3).