Mornar se ugasio u drugom poluvremenu: Split ubjedljiv u duelu "davljenika"

Osmi poraz Barana u AdmiralBet ABA ligi

11923 pregleda 13 komentar(a)

Mornar je još jednom pokazao koliko je u ovom momentu nemoćan i nespreman da igra ozbiljnu košarku.

Barani su doživjeli i osmi poraz u AdmiralBet ABA ligi - u "Topolici" ih je nadigrao Split 93:76, tim sa kojim sun izabranici Mihaila Pavićevića dijelili posljednje mjesto na tabeli.

Dobar početak, rana prednost od sedam poena je bila samo varka - Mornar je imao plus dva na poluvremenu (43:41), a kako je vrijeme odmicalo bio sve nesigurniji u napadu, ponovo je zakazao u skoku na oba kraja parketa.

Split je tako u trećoj četvrtini preokrenuo i početkom posljednje četvrtine dotukao domaćina.

Na pet minuta i 45 sekundi je do kraja bilo plus 17 za sastav Slavena Rimca - 76:59, onda i 20, sve uz fenomenalnu partiju Šenona Šortera, povratnika u Dalmaciju.

Amerikanac je igrao svih 40 minuta, postigao je 21 poen - nije imao promašaj u šutu za dva (9-9), niti sa linije slobodnih bacanja (trojke 4-0), uz četiri asistencije i dva skoka.

Dvajt Marej je bio najbolji kod Mornara (21, šest asistencija).

MORNAR - SPLIT 76:93 (21:18, 22:23, 14:23, 19:29)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 962. Sudije: Sašo Pukl (Slovenija), Ilija Belošević (Srbija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina).

Mornar: STAROVLAH, Den-Martin 8, LUIS 17 (2-1), Miković, VOLER 13 (2-2), Komnenović, GAVRILOVIĆ 13 (8-7), Jovanović 2, Vranješ, Peković, MAREJ 21 (3-3), Radetić 2.

Split: FANDERBURK 7 (2-2), ŠORTER 21 (3-3), Saliven 22 (1-1), Kalajžić 13 (3-2), Tišma 2 (2-2), RUNJIĆ 20 (4-3), Vuko, Perkušić, GNJIDIĆ, Dubravčić, LJUBIČIĆ 8.