Vučeviću samo šest poena u novom porazu Čikaga, rekord sezone Jokića

Netsi bolji od Bulsa na domaćem parketu

9193 pregleda 1 komentar(a)
Dinvidi najefikasniji kod Bruklina u pobjedi protiv Bulsa, Foto: Reuters/USA Today

Čikago Bulsi (5-13) sinoć u Bruklinu zabilježili su četvrti poraz zaredom. Netsi su slavili rezultatom 118:109, a crnogorski košarkaš Nikola Vučević je za 37 minuta na parketu zabilježio tek jednocifren učinak sa šest poena, devet skokova i pet asistencija.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Spenser Dinvidi sa 24, odnosno Rojs O'Nil i Loni Voker IV sa po 20 poena, dok je najefikasniji na meču bio Demar Derozan iz Čikaga sa 27 koševa.

Košarkaši Denvera pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu San Antonija sa 132:120, uz još jednu sjajnu partiju srpskog centra Nikole Jokića koji je bio nadomak novog tripl-dabla u NBA ligi.

Nagetsi su krajem druge četvrtine stigli do 20 poena prednosti (68:48), ali je San Antonio do poluvremena prišao na 12 poena zaostatka (72:60). Gostujući tim je treću dionicu otvorio serijom 7:2, ali je Denver odgovorio sa 33:17, pa je pred posljednjih deset minuta stigao do nedostižnih plus 23 (107:84).

Jokić je meč završio sa rekordnih 39 poena ove sezone, a upisao je i 11 skokova i devet asistencija. Majkl Porter je dodao 25, a Redži Džekson 20 poena za Denver koji sada ima 8:0 na domaćem parketu.

U redovima San Antonija istakao se Viktor Vembanjama sa 22 poena, 11 skokova i šest asistencija, ali nije mogao da spriječi i 12. uzastopni poraz svog tima. To je treći najduži niz poraza u istoriji franšize - San Antonio je izgubio 13 mečeva zaredom u sezoni 1988/89. i 16 prošle sezone.

Denver ima 11 pobjeda i šest poraza i trenutno je četvrti tim Zapadne konferencije, dok je San Antonio poslednji sa skorom 3/14.

Košarkaši Bostona su na svom terenu slavili protiv Atlante sa 113:103 i sada imaju skor 13/4 i prvi su na Istoku.

Seltikse je do pobjede predvodio Džejson Tejtum koji je ubacio 34 poena, dok je Džejlen Braun dodao 21. U redovima Atlante najefikasniji je bio Tre Jang sa 33 poena, a sjajnu partiju upisao je i kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović koji je pogodio sedam trojki iz 10 pokušaja i postigao 23 poena.

Milvoki je nadoknadio zaostatak od 26 poena i na kraju slavio na domaćem terenu protiv Portlanda sa 108:102. Najzaslužniji za trijumf Baksa bili su Janis Adetokunbo sa 33 poena i Demijan Lilard sa 31. Portland je predvodio Džeremi Grant sa 22 poena.

Finiks je zabilježio sedmu uzastopnu pobjedu pošto je u gostima bio bolji od Njujorka sa 116:113, predvođen Devinom Bukerom koji je postigao 28 poena, uključujući i odlučujuću trojku 1,7 sekundi prije kraja. U redovima Niksa najbolji je bio Džejlen Braun sa 35 poena, osam asistencija i šest skokova.

Sedmi trijumf u nizu upisao je i Orlando koji je pobijedio na domaćem parketu Šarlot sa 130:117, dok je Klivlend bio bolji od Toronta trenera Darka Rajakovića sa 105:102.

Minesota (12/4) je zadržala prvo mjesto na Zapadu poslije pobjede u Memfisu sa 119:97. Entoni Edvards je sa 24 poena bio najbolji u pobjedničkom timu, dok je Karl Entoni Tauns ubacio 18 poena.