Budućnost na ostrvima vječnog proljeća zaleđena na minus 27

Gran Kanarija - Budućnost Voli 97:70. Crnogorski šampion u Evrokupu ima skor od tri pobjede i šest poraza

15422 pregleda 67 reakcija 29 komentar(a)
Marvin Džons, Foto: KK Budućnost Voli

Poslije prvog poluvremena nije bilo nagovještaja da će košarkaši Budućnost Volija na Kanarskim ostrvima doživjeti debakl - Gran Kanarija je imala pet poena prednosti (49:44), a crnogorski šampion je tokom prvih 20 minuta pružio dobar otpor aktuelnom šampionu Evrokupa.

Međutim, u nastavku se još jednom ponovila priča, koja prati Podgoričane od početka sezone - treća četvrtina je bila očajna, a Budućnost nepovezana. Gran Kanarija je koristila sve greške "plavih" i nanijela im ubjedljiv poraz u 9. kolu Evrokupa - 97:70.

Budućnost je u drugom poluvremenu izgledala loše, naročito u trećoj četvrtini kada je mnogo griješila u napadu, a nepažnja u odbrani u pojedinim momentima omogućila Granki da dođe do ubjedljive prednosti i sačuva maksimalan skor u Evrokupu.

Na krilima Marvina Džonsa tim Andreja Žakelja je u prvoj četvrtini pružio dobar otpor favoritu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a onda je na sredini tog perioda u igru ušao Silven Landsberg, koji je za pet minuta postigao 16 poena, pa je španska ekipa nakon serije 8:0 (svih osam poena Landsberga) stigla do vođstva od 25:18.

Početkom druge četvrtine, poslije poena Roka Prkačina, domaćin je opet bio na plus sedam (30:23), a onda je reagovao Brendon Pol. Nakon njegove treće trojke, Budućnost je prišla na minus dva (38:36), a poslije slobodnih bacanja Mekinlija Rajta rezultat je posljednji put bio neriješen (41:41, dva minuta i 17 sekundi do kraja 1. poluvremena).

U nastavku se igra Budućnosti raspala - Granka je nakon poena Nikolasa Brusina prvi put stekla dvocifrenu prednost (58:48), koja je od tog momenta rasla do konačnih 97:70.

Budućnost je u drugom poluvremenu postigla ukupno 26 poena.

Na polovini grupne faze Budućnost, koja ima visoke ambicije u ovom takmičenju, je na skoru od tri pobjede i šest poraza. Podgoričani su pretrpjeli peti poraz zaredom u gostima u Evrokupu ove sezone, a deseti računajući i prošlu.

Najefikasniji i jedini dvocifreni kod Budućnosti bio je Marvin Džons sa 22 poena.

Kod Gran Kanarije je najefikasniji bio Landsberg sa 18 poena. Crnogorski košarkaš Jovan Kljajić je utakmicu završio sa osam poena.

U narednom kolu Budućnost gostuje Litkabelisu.

GRAN KANARIJA - BUDUĆNOST VOLI 97:70 (28:23, 21:21, 26:10, 22:16)

Gran Kanarija - "Gran Kanarija arena". Gledalaca: 2.278. Sudije: Mikele Rosi (Italija), Kristaps Konstatinovs (Letonija) i Vasiliki Caruha (Grčka).

Gran Kanarija: Kljajić 8 (2-1), SLOTER 3, Basas 7 (1-1), ALBISI 11 (2-0), Prkačin 8 (2-2), BRUSINO 10 (6-5), Salvo 5, PELOS 10, Landsberg 18 (2-2), Lopes 6 (2-2), HEP 7 (2-1), Lamers 4.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 2, Ilić, Ros 4 (6-4), SLAVKOVIĆ 6, Makundu 2, Grbović, DŽONS 22 (10-9), JAGODIĆ-KURIDŽA 4 (4-2), Vilijams 8 (1-0), RAJT 7, Popović 6, Pol 9.