Ivanović slavio u španskom derbiju, Zvezda nadigrala Efes, osam trojki Laprovitole

Novi trijumf Baskonije, Marko Simonović nije igrao, Barsa na krilima Argentinca bolja od Asvela

8979 pregleda 3 komentar(a)
Nedović je probudio Zvezdu u trećoj četvrtini protiv Anadolu Efesa, Foto: Twitter/KK Crvena zvezda

Baskonija je nakon duela sa Barselonom slavila u još jednom španskom derbiju u Evroligi pod vođstvom Duška Ivanovića.

Baski su pobijedili u Valensiji za šesti trijumf (peti u šest utakmica od kada je stigao crnogorski trener) i to su uradili fantastičnom igrom u posljednjoj četvrtini - 98:84.

Valensija je dugo imala prednost, koja je u prvom poluvremenu išla i do plus 12, a Baskonija je na krilima Markusa Hauarda kasnije pronašla ritam u napadu koji je učinio da sredinom posljednje četvrtine serijom 17:2 dođe do 11 poena prednosti...

Hauard sa 24 (trojke 14-6), Čima Moneke sa 19, Vanja Marinković sa 14 i Kodi Miler-Mekintajer (11 i 10 asistencija) bili su najzaslužniji za još jedan podvig sastava iz Vitorije.

Ivanovićev tim sada ima učinak od šest pobjeda i pet poraza, Valensija je na skoru 5-6.

Crvena zvezda je u Beogradu bila bolja od Anadolu Efesa - 97:83.

Turci su na poluvremenu imali šest poena prednosti (49:43), ali je domaćin kasnije bio dominantan - pogurao ga je Nemanja Nedović sa 14 poena u trećem periodu (ukupno 23), pratili su ga Luka Mitrović (19), Jago dos Santos sa 15, te Džoel Bolomboj sa 13...

Crnogorski centar Marko Simonović je bio jedini u timu Zvezde koji nije ulazio u igru.

"Crveno-bijeli" su večeras slavili četvrti, a Efes izgubio šesti put.

Barselona je "probila" stotku u duelu sa Asvelom za osmu pobjedu - bilo je 101:92, a meč je obilježio Nikolas Laprovitola sa 28 koševa i devet asistencija, uz osam pogođenih trojki iz 10 pokušaja.