Pet minuta pomračenja pa dominatnih plus 19 u Čačku: Budućnost ubjedljiva protiv Borca

Sedma pobjeda "plavih" u AdmiralBet ABA ligi

18605 pregleda 37 reakcija 7 komentar(a)

Sedma pobjeda nije bila dovedena u pitanje, iako su košarkaši Budućnosti u Čačku imali "rupu" u igri koja je trajala nešto više od pet minuta - od sredine druge četvrtine do početka treće.

U tom periodu je Borac od minus 15 došao do plus jedan, ali je podgorički ti imao dovoljno vremena da se presabere i opravda ulogu favorita kraj Morave - slavio je 86:67 za drugi trijumf u četiri utakmice od kada je na klupu sjeo Andrej Žakelj.

Budućnost je odlično otvorila utakmicu, vodila 15:2, pa 20:7, ali je Borac polako hvatao napadački ritam i počeo da pravi probleme crnogorskom šampionu.

Prednost se topila, u drugoj četvrtini nisu pomogla Žakeljova dva tajm-auta u razmaku od dva i po minuta, a tačku na očajan period Budućnosti je stavio Aleksa Uskoković košem sa linije za tri poena sa svoje polovine uz zvuk sirene kada je pogodio za 34:35.

Košem Tajlana Birsta početkom treće četvrtine je Borac prvi put poveo (36:35) i od tog trenutka su na terenu postojali samo košarkaši Budućnosti.

Za tri minuta su došli do plus 10 (48:38), a kasnije je uslijedila i serija 12:0 za nedostižnih 68:49...

"Nikada nije lako u Čačku, ali smo poslije napornog puta sa Kanarskih ostrva odradili koliko smo mogli uz jedan trening i imali pravi pristup. Fokus je bio dobar, i to je ono najvažnije", rekao je Žakelj i dodao:

"Krenuli smo dobro u utakmicu. Potom je do do izražaja došao kvalitet i moramo da nastavimo dalje sa ovakvim fokusom", istakao je slovenački stručnjak.

Budućnost u srijedu gostuje Lietkabelisu u Evrokupu i očekuje se debi Jogija Ferela, a naredne subote u "Moraču" dolazi FMP.

Džakori Vilijams je imao 15 poena, Vladimir Mihailović 12, po 11 Petar Popović i Joan Makundu...

BORAC - BUDUĆNOST VOLI 67:86 (11:20, 23:15, 15:30, 18:21)

Čačak - Dvorana „Borac”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Damir Javor (Slovenija), Milan Nedović (Slovenija), Luka Kardum (Hrvatska).

Borac: REBRAČA 3 (4-3), SEGU 14 (6-4), BIRTS 4, Tasić 22 (8-6), Radović, Tomašević, Talić, FRENKLIN 9 (4-3), Uskoković 15 (3-2), Todorović, ČARAPIĆ, Manojlović.

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 12, Ilić, Ros 7 (2-1), SLAVKOVIĆ 9 (2-2), MAKUNDU 11 (2-1), Grbović 3, DŽONS 10 (2-0), Jagodić Kuridža 2 (2-2), Vilijams 15 (4-3), RAJT 4 (2-2), Popović 11, Pol 2.