Zadar slavio u Ljubljani, još jedna MVP partija Božića

Zadar pobijedio Cedevita-Olimpiju 79:73

8110 pregleda 0 komentar(a)
Luka Božić, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Iznenađenje u 10. kolu Admiralbet ABA lige - Zadar je večeras u Ljubljani pobijedio Cedevita-Olimpiju 79:73.

Zadrani sada imaju po pet pobjeda i poraza, dok je Cedevita-Olimpija na skoru 7-3.

Nakon izjednačenog prvo poluvremena, Zadar je u trećoj četvrtini u nekoliko navrata imao i sedam poena prednosti, da bi Cedevita-Olimpija u posljednjoj četvrtini napravila seriju 6:0 i povela 62:61.

Tada je Luka Božić postigao dva poena, Zadar je preokrenuo (63:62), a poslije slobodnih bacanja Darija Drežnjaka imao plus pet (70:65).

Tačku na utakmicu stavio je Božić, trojkom, 36 sekundi prije kraja kada je pogodio za 75:68.

Božić je utakmicu završio sa 32 poena, osam skokova i indeksom 39.

Kod Cedevita-Olimpije su najefikasniji bili Rok Radović i Džastin Kobs sa po 15 poena.