Pad u trećoj četvrtini prošao nekažnjeno, SC Derbi pobijedio Megu

SC Derbi - Mega 89:82. Šesta pobjeda "studenata" u Admiralbet ABA ligi

13710 pregleda 2 komentar(a)
Obri Dokins, Foto: KK SC Derbi/Filip Filipović

Andrej Žakelj je otišao u Budućnost Voli, na klupi SC Derbija ga je naslijedio sunarodnik Dejan Jakara, ali promjena trenera nije uticala na "studente", koji su večeras u 10. kolu Admiralbet ABA lige savladali Megu (89:82) i upisali šestu pobjedu, a drugu sa novim trenerom.

SC Derbi je početkom drugog poluvremena, poslije zakucavanja Davida Mirkovića imao plus 12 (50:38) i, činilo se, kontrolisao situaciju na terenu. Tada su Megu povukli Đurišić i Topić, pa je ekipa iz Beograda poslije serije 7:0 prišla na minus jedan (57:56), da bi, nakon poena Kovačevića, Mega povela prvi put još od prve četvrtine (60:59).

David Mirković
David Mirkovićfoto: KK SC Derbi/Filip Filipović

Početkom posljednjeg perioda Topić je bio precizan za 62:59, a onda je Jakarin tim napravio seriju 6:0 i poveo 65:62. Od tog trenutka SC Derbi nije dozvolio rivalu da preokrene, a tačku na utakmicu stavio je Bogavac, koji je pogodio trojku za novu dvocifrenu prednost (79:69, dva minuta i 55 sekundi prije kraja).

Prva četvrtina je bila izjednačena, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali i griješile i bile neprecizne. U drugoj je osvajač ABA Superkupa, poslije poena Kamenjaša i Drobnjaka, prvi put stigao do plus sedam (28:21), a onda se u finišu prvog poluvremena razigrao Dokins koji je sa dvije vezane trojke "studentima" donio prvu dvocifrenu prednost (46:36).

Početkom drugog poluvremena su obje ekipe bile agresivnije, Mirković je u kontri zakucao za pomenutih (50:38), a onda je uslijedio pad u igri SC Derbija, koji je trajao do početka četvrte četvrtine, kada je Jakarin tim odbio rivala i stigao do novog trijumfa.

Kenan Kamenjaš je još jednu utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom - 18 poena i 10 skokova. Dokins i Drežnjak su imali po 14, a Bogavac 12 poena.

Kod Mege je naajefikasniji bio Topić sa 20 poena. U ekipi iz Beograda nije bilo Plavšića i Jankovića.

SC DERBI - MEGA 89:82 (17:17, 29:19, 13:24, 30:22)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 550. Sudije: Igor Dragojević (Crna Gora), Josip Radojković (Hrvatska) i Radoš Arsenijević (Srbija).

SC Derbi: Bogavac 12, Pavlićević 2, Vučeljić, HADŽIBEGOVIĆ 9 (7-5), Baćović, Ivišić 6 (2-2), DOKINS 14, Drobnjak 2, DREŽNJAK 14 (2-2), KAMENJAŠ 18, KAPUSTA 4 (2-1), Mirković 8 (4-3).

Mega: Miljenović 6 (2-1), JELAVIĆ 14 (2-2), Marković 2, Kobzistij, Popović 3 (2-1), Milunović, Iljasolu 7 (1-1), ĐURIŠIĆ 14 (5-5), Kovačević 6, JOVIĆ 5 (2-2), TOPIĆ 20 (2-2), MALOVEC 5.