Pečat Jogija Ferela, Budućnost razbila gostujuće prokletstvo

Litkabelis - Budućnost Voli 81:83. Prvi trijumf Podgoričana u gostima u Evrokupu nakon 11. januara, odnosno 10 utakmica

21432 pregleda 98 reakcija 17 komentar(a)

Od početka sezone u Evrokupu, Budućnost Voli je često u trećoj četvrtini imala padove - protivnik je takve situacije koristio i kažnjavao "plave", koji zbog toga nemaju pobjedu više u ovom takmičenju.

Ali, večeras se u "Kalanpilio areni" u litvanskom Panevežisu situacija okrenula za 180 stepeni - Budućnost je upravo boljom igrom u trećoj četvrtini i generalno u drugom poluvremenu, slomila Litkabelis, slavila 83:81 u 10. kolu Evrokupa i prekinula niz od 10 uzastopnih poraza u gostima u ovom takmičenju. Posljednji trijumf na strani u Evrokupu Budućnost je ostvarila 11. januara kada je savladala Hamburg (87:59).

Budućnost je od januara, pa do večeras po dva puta u gostima gubila od Ulma i Turk Telekoma, a po jednom od Promiteasa, Trenta, Pariza, Kluža, Burga i Gran Kanarije.

Nakon 20 minuta tim Andreja Žakelja imao je dva poena prednosti (39:37). U trećoj četvrtini je Budućnost konačno počela da pogađa za tri poena (1/9 u prvom poluvremenu), pa je poslije serije 8:0, tokom koje je Brendan Pol pogodio dvije trojke, stigla do pet poena prednosti - 50:45.

Od tada je Budućnost konstantno vodila, a poslije poena Marvina Džonsa prvi put imala sedam poena prednosti - 59:52.

I u uvodnim minutima posljednjeg perioda Budućnost je igrala dobro, poslije druge trojke Vladimira Mihailovića imala maksimalnih devet razlike (66:57, 7:17 do kraja utakmice), ali je onda došlo do pada. Litkabelis je poslije trojke Varnasa prišao na minus jedan (72:71, 1:50 do kraja), pa je uslijedila dramatična završnica.

Ali, onda je Jogi Ferel, koji je nedavno stigao, ubacio dvije trojke zaredom, prelomio utakmicu i stavio pečat na pobjedu. Budućnost je otišla na 78:71, a Amerikanac na kraju postigao 10 od posljednjih 11 poena "plavih" na utakmici.

Najefikasniji je bio Marvin Džons sa 15 poena i šest skokova (na sajtu Evrokupa je greškom trojka Ferela za 75:71 pripisana Džonsu). Ferel je imao 14, a Pol 11 poena.

Veliki doprinos dao je Andrija Slavković, koji je utakmicu završio sa osam poena, koliko je postigao i Mihailović.

Kod Litkabelisa su najefikasniji bili Orelik i Sirvidis sa 21 poenom.

LITKABELIS - BUDUĆNOST VOLI 81:83 (21:18, 16:21,17:22, 27:22)

Panevežis - "Kalanpilio arena". Gledalaca: 2.447. Sudije: Oleg Latiševs (Letonija), Serhio Silva (Portugal) i Adad Per (Izrael).

Litkabelis: Lelevičijus 2, SABECKIS 2 (4-2), Stuknis, LIPKEVIČIJUS 16 (9-9), Slavinskas, Maldunas 5 (2-1), Varnas 8 (2-2), Birčević, ORELIK 21 (5-5), POPOVIĆ 6, SIRVIDIS 21 (3-2).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 8, Ros, Slavković 8, Makundu 6, Ferel 14 (6-6), Grbović, DŽONS 15 (4-3), JAGODIĆ-KURIDŽA 3, Vilijams 6, RAJT 8 (2-2), Popović 4 (2-2), POL 11.