Partizan deklasirao Olimpiju serijom 31:4, Real osvojio Atinu, Efes siguran u Berlinu

"Crno-bijeli" za devet minuta stigli od minus 15 do plus 12

7421 pregleda 11 komentar(a)

Još jedan ludi preokret Partizana u Evroligi je donio treću pobjedu zaredom, ukupno sedmu u sezoni.

Aktuelni šampion ABA lige je u beogradskoj "Štark areni" savladao Olimpiju iz Milana 82:69, a izgledalo je da mu prijeti ubjedljv poraz, jer je na četiri minuta i 10 sekundi prije kraja 3. četvrtine bio na minus 15 - gubio je 60:45.

Uslijedila je potom furiozna serija "crno-bijelih" od 31:4 kojom su na nešto više od tri minuta do kraja meča imali nedostižnu prednost od 76:64.

Kevin Panter je u drugom dijelu vodio Partizan sa 19 poena, Bruno Kaboklo je upisao 16, Zek Ledej 15, a Džejms Naneli 10...

Kod "manekena", koji su igrali bez Nikole Mirotića, 19 je postigao Ševon Šilds, od toga 15 u prvom dijelu.

A Real Madrid je pokazao da je trenutno bez dileme najbolji tim u Evropi.

Prvak Starog kontinenta je nadigrao Panatinaikos u Atini za 12. pobjedu (90:78), a presudna je bila treća četvrtina kada je bilo plus 16 za tim Ćusa Matea.

U "kraljevskom klubu" se istakao Mario Hezonja (19), kod domaćina Kendrik Nan (24).

Anadolu Efes je na krilima Šejna Larkina (32 poena) slavio u Berlinu protiv Albe - 97:89.