Duško servirao osvetu Zvezdi: Ivanovićeva Baskonija se ne zaustavlja

Crnogorski stručnjak upisao sedmu pobjedu u osam mečeva od kada je preuzeo tim iz Vitorije

6912 pregleda 7 komentar(a)

Duško Ivanović je preporodio Baskoniju, a u seriju pobjeda crnogorskog stručnjaka po novom povratku u Vitoriju upala je i Crvena zvezda.

Ivanović je servirao osvetu klubu koji ga je nakon samo četiri kola i tri poraza ove sezone smijenio - bilo je 87:85 za ukupno osmi trijumf, sedmi od kada je sjeo na klupu umjesto Đoana Penjaroje.

Jedini protivnik koji je bio bolji od Baskonije i Ivanovića je Monako...

Večeras je u dvorani "Fernando Buesa" dugo bilo sve u znaku domaćina, koji je u većem dijelu prvog poluvremena imao dvocifrenu prednost, ali je Zvezda u trećoj četvrtini izjednačila i propustila nekoliko šansi da preokrene...

Kada ih nije iskoristila Baskonija je to znala da kazni šutem spolja, vrati prednost na više od 10 razlike, mada se "crveno-bijeli" ni tada nisu predali.

Serijom trojki poslije ofanzivnih skokova su gosti na 25 sekundi do kraja smanjili na 84:82, onda i izjednačili poenima Rokasa Giedraitisa osam sekundi prije kraja na 85:85.

Tadas Sedekerskis je potom pogodio oba slobodna bacanja, a Giedraitis poslije tajm-auta Janisa Sferopulosa promašio trojku za pobjedu, pa je Zvezda na učinku 4-9 poslije 13 kola.

Sedekerskis je sa 18 koševa vodio Baskoniju, Markus Hauard je upisao 17, Čima Moneke 15...

Giedraitis je sa 24 bio najefikasniji u Zvezdi, za koju nije igrao Marko Simonović.

Žalgiris - Monako 79:83

Olimpijakos - Bajern 77:69

Barselona - Fenerbahče 89:81

Baskonija - Crvena zvezda 87:85

Virtus - Makabi 100:90

Asvel - Valensija 55:78