SC Derbi nemoćan u Beogradu: "Studenti" izgubili od Partizana

Partizan - SC Derbi 99:76

11345 pregleda 13 komentar(a)
Drežnjak i Panter, Foto: KK Partizan/Dragana Stjepanović

Za razliku od nekih prethodnih mečeva SC Derbija i Partizana, u kojima je do samog kraja bilo neizvjesnosti, večeras u "Štark areni" nije bilo drame - aktuelni šampion Admiralbet ABA lige je u 11. kolu slavio 99:76 i "studentima" nanio prvi poraz od dolaska Dejana Jakare.

SC Derbi je u drugoj četvrtini imao 28 poena minusa, na poluvremenu gubio 53:32, drugo poluvrijeme odigrao bolje i agresivnije, u jednom trenutku prišao i na minus devet, ali je to bilo sve.

Partizan je utakmicu otvorio sa četiri trojke i vođstvom 12:0. Sve je polazilo za rukom igračima Željka Obradovića u prvom dijelu, koji su poslije slobodnih bacanja Balše Koprivice, tri minuta prije kraja prvog poluvremena, imali maksimalnih 28 razlike (49:21).

Ekipa Dejana Jakare je drugo poluvrijeme otvorila sa devet vezanih poena, pa je smanjila razliku na 53:41 i u tim trenucima zaostatak nije iznosio više od 15 poena.

SC Derbi je bolje igrao u drugom poluvremenu, a poslije poena Ivišića i Hadžibegovića, početkom četvrte četvrtine, prišao na devet poena zaostatka (73:64). Ipak, od tada je Partizan ponovo zaigrao agresivnije, napravio seriju 10:0, otišao na 92:69 i priveo meč kraju.

Najefikasniji kod SC Derbija je bio Drežnjak sa 14 poena. Dokins i Kamenjaš su ubacili 11, a Ivišić 10 poena.

U ekipi Partizana se istakao Ledej sa 19 poena. Smailagić je imao 18, a Koprivica i Kaboklo po 13 poena.

PARTIZAN - SC DERBI 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16)

Beograd - "Štark arena". Gledalaca: 10.205. Sudije: Milan Nedović (Slovenija), Denis Hadžić (Hrvatska) i Edo Javor (Slovenija).

Partizan: Vukčević 6, LEDEJ 19 (4-4), Drezgić 2 (2-2), Koprivica 13 (3-1), Panter 8 (2-2), SMAILAGIĆ 18 (1-1), JARAMAZ, Naneli, Anđušić 7, Doužer 5, PONITKA 8 (2-2), KABOKLO 13 (4-3).

SC Derbi: Bogavac, Pavlićević 5, Vučeljić 2, Hadžibegović 7 (8-5), Baćović, Ivišić 10 (2-2), DOKINS 11, Drobnjak 8, DREŽNJAK 14 (5-3), KAMENJAŠ 11 (2-1), KAPUSTA 3, MIRKOVIĆ 5.