Debakl Budućnosti u "Morači": Turk Telekom nadigrao "plave"

Budućnost Voli - Turk Telekom 73:96. Jedan od najtežih poraza Budućnosti u "Morači" u Evrokupu

21223 pregleda 111 reakcija 36 komentar(a)
Joan Makundu, Foto: KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnost Volija bili su u seriji od tri trijumfa u svim takmičenjima, prethodne sedmice konačno slavili u gostima u Evrokupu, pa je djelovalo da polako ulaze u pobjednički ritam i da bi večerašnja utakmica sa Turk Telekomom mogla da posluži za nastavak dobrog niza.

Ali, crnogorski šampion je večeras poništio brejk iz Litvanije i u "Morači" doživio debakl - Budućnost je u 11. kolu Evrokupa izgubila ubjedljivo od Turk Telekoma (96:73), a ponovo je utakmicu odlučilo loše drugo poluvrijeme, naročito treća četvrtina.

Budućnost je mnogo griješila, a rival je bio mnogo bolji u skoku. "Plavi" su bili bez rješenja u napadu, naročito u drugom poluvremenu, a na drugoj strani Turk Telekomu dopustili mnogo lakih poena, pogotovo nakon ofanzivnog skoka.

Tim Andreja Žakelja je propustio priliku da koliko-toliko ostane u trci za plasman u gornji dio tabele. Budućnost je nakon večerašnje utakmice na skoru 4-7 i ima četiri pobjede manje od Ulma i Kluža, a pet od Burga, koji je na drugoj poziciji koja vodi direktno u četvrtfinale.

Identičan skor kao Budućnost imaju Aris, Litkabelis i Trento, dok Turk Telekom ima pobjedu manje.

Budućnost je imala velikih problema sa skokom protivnika, a u trećoj četvrtini se mučila u napadu. Turk Telekom je drugo poluvrijeme otvorio sa šest vezanih poena i poveo 45:37, da bi poslije trojke Palmera ekipa iz Ankare prvi put stekla dvocifrenu prednost - 57:47.

Agresivnom odbranom na loptu igrači Turk Telekoma su zaustavili Budućnost, koja nije imala rješenja u ofanzivi. U tim momentima se razigrao Ulubaj, pa je poslije serije 12:0 turski tim imao 19 poena prednosti - 66:47.

U finišu treće i početkom četvrte četvrtine Budućnost je zahvaljujući Petru Popoviću, koji je postigao sedam poena zaredom, prišla na 66:54, a onda su gosti poslije još jednog ofanzivnog skoka bili precizni za tri poena (Ulusoj pogodio za 69:54). Tada je bilo jasno da je sve gotovo.

Nije mogla Budućnost više da se vrati, Turk Telekom je imao i 25 poena prednosti (96:71) i crnogorskom šampionu nanio jedan od najtežih poraza u Evrokupu u "Morači".

Najteži poraz u "Morači" u Evrokupu, Budućnost je doživjela prošle sezone od Gran Kanarije kada je bilo 94:69.

I večeras je moglo da bude 25 razlike za Turk Telekom, ali je Popović u posljednjem napadu bio precizan.

Najefikasniji kod Budućnosti je bio Mekinli Rajt sa 23 poena. Popović je ubacio 15, a Vladimir Mihailović 11 poena. Jogi Ferel i Brendon Pol su potpuno podbacili - Ferel je utakmicu završio bez poena, dok je Pol pogodio jednu trojku.

Kod Turk Telekoma je najbolji bio Valas sa 22 poena. Palmer je ubacio 17, a Ulubaj i Inok po 15. Inok je imao 10 skokova.

BUDUĆNOST VOLI - TURK TELEKOM 73:96 (21:22, 16:17, 15:27, 21:30)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 2. 260. Sudije: Arturas Sukis (Litvanija), Leandro Leskano (Argentina) i Sebastijan Klivaz (Francuska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 11 (1-1), Ros, SLAVKOVIĆ 6, MAKUNDU 7 (2-1), Ferel, Grbović 4 (4-4), Džons 2, Jagodić-Kuridža, VILIJAMS 2, RAJT 23 (5-4), Popović 15, Pol 3.

Turk Telekom: Guler, SAJBIR 10 (2-2), Jagmur 2, PALMER 17 (6-4), VALAS 22 (5-4), Akjel 4, Ulubaj 15 (2-2), Sav, INOK 15 (6-5), ULUSOJ 8 (2-2), Lif 3.