Mornarov novi neuspjeh na strani, Borac odbio sve napade Barana u Čačku

Mornar Barsko zlato preko 13 mjeseci bez pobjede na strani, Borac u Čačku u 13. kolu slavio sa 79:71

16487 pregleda 47 reakcija 4 komentar(a)
Žeklja i borbenost nisu bili dovoljni Baranima, Foto: Borac Mozzart/Duško Radišić

Borbenosti i želje nije nedostajalo, jeste uigraniosti i boljih rješenja da bi Mornar Barsko zlato napoknon dobio na strani - Barani su poraženi i u Čačku - 79:71.

Mornar je ostao na svega jednoj pobjedi ove sezone u AdmiralBet ABA ligi, a Borac je na polovičnom učinku od po šest pobjeda i poraza nakon 12. kola.

Borac je bolje ušao u utakmicu, imao stalnu i veliku prednost a prvu četvrtinu dobio je sa 12 razlike. U dva navrata u drugoj i na početku treće četvrtine Borac je imao i 18 poena razlike.

Velikom željom, Barani su ipak u posljednju dionicu ušli sa minus devet.

Uslijedio je novi pokušaj Mornara, na osam minuta do kraja su kod šest poena prednsoti rivala u dva napada postigli samo poen, a domaćin je uspio da odbije i taj napad.

Posljednju priliku Mornar je imao na 133 sekunde do kraja kada je prišao na svega četiri poena zaostatka, ali je Džavon Frenklin alej-apom odbio i taj napad. Frenklin je upisao dabl dabl, 16 poena i 10 skokova, Bojan Tomašević 14 poena.

Kod Barana najefikasniji Markus Veders sa 18 poena i devet skokova.