Partizan prejak za "plave": Budućnost furiozno počela pa upala u "mašinu" šampiona

Četvrti poraz Podgoričana u AdmiralBet ABA ligi - 96:83

19402 pregleda 42 reakcija 32 komentar(a)

Dok Partizan nije ušao u "evroligaški mod" košarkaši Budućnost Volija su bili u igri, trajalo je to desetak minuta, a onda su bez prave reakcije dozvolili aktuelnom šampionu da rutinski odradi posao i slavi u derbiju 12. kola AdmiralBet ABA lige.

Tim Andreja Žakelja je u "Štark areni" izgubio 96:83 za četvrti neuspjeh u regionalnom takmičenju, ali ovo je svakako jedan od onih poraza koje su Podgoričani mogli da planiraju...

Budućnost je šuterski sjajno otvorila utakmicu - trojke su pogodili Vladimir Mihailović i Joan Makundu za 6:0, potom je četiri šuta van linije 6,75 u nizu bez promašaja imao Brendon Pol, pa je na nešto više od dva minuta prije kraja prve četvrtine prednost bila dvocifrena - 22:12.

Prvi pad u igri "plavi" su imali u drugom periodu kada je Željko Obradović na teren poslao nisku petorku, a ona za četiri minuta napravila seriju 15:0.

KK Partizan - KK Budućnost

Budućnost u tim momentima nije postojala u napadu, pogubila se i u odbrani, na drugoj strani su trojke pogađali Džejms Naneli (dvije), Bruno Kaboklo i Kevin Panter, pa je Partizan lako stigao do plus devet - 40:31.

Jogi Ferel trojkom i Andrija Slavković poenima uz faul su odgovorili za 40:37, a poluvrijeme je završeno košem Pi Džeja Doužera koji je bio iza table kada je uz zvuk sirene poentirao za 50:41.

U trećoj četvrtini su dominirali napadi - kada je tako Partizanu teško mogu da pariraju i najbolje ekipe u Evropi - pa je razlika nakon 30 minuta bila 14 poena - 78:64.

KK Budućnost Voli

Bilo je početkom posljednje dionice i 81:64 nakon trojke Tristana Vukčevića, pa je do kraja utakmice Partizan uglavnom odrađivao posao, a Budućnost morala da se pomiri s drugim porazom u Beogradu - pošto je početkom novembra u istoj dvorani izgubila i od Crvene zvezde.

"Crno-bijeli" su sada na pobjedu više od Podgoričana, koji su na učinku 8-4.

PARTIZAN - BUDUĆNOST VOLI 96:83 (21:28, 29:13, 28:23, 18:19)

Beograd - "Štark arena". Gledalaca: 13.314. Sudije: Sašo Petek (Slovenija), Mario Majkić (Slovenija), Josip Radojković (Hrvatska).

Partizan: Vukčević 10, LEDEJ 12 (9-8), Drezgić, Koprivica 2, PANTER 7 (2-2), SMAILAGIĆ, JARAMAZ 5, Naneli 10, Anđušić 7 (2-2), Doužer 17, Ponjitka 5 (4-3), KABOKLO 21 (4-4).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 8, Ilić, Ros, SLAVKOVIĆ 5 (1-1), MAKUNDU 12 (3-3), Ferel 17 (2-2), DŽONS 12, Jagodić Kuridža 2 (2-2), Vilijams 1 (2-1), RAJT 6 (3-1), Popović 4, Pol 16 (2-1).